خبر خوش نماینده مجلس برای تأمین مسکن اقشار ضعیف

خبر خوش نماینده مجلس برای تأمین مسکن اقشار ضعیف

به گزارش پارلمان ایران دات کام تسنیم نوشت: سخنگوی کمیسیون عمران مجلس آخرین وضعیت اجرای طرح قانون جهش و تولید مسکن را شرح داد.عبدالجلال ایری عضو سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، ضمن اشاره به آخرین وضعیت اجرای قانون جهش تولید و تأمین مسکن، اظهار داشت: سامانه ثبت نام برای جهش تولید مسکن فراهم شده و فراید ثبت نام در بعضی از استان ها و مناطق شروع شده است و مقرر است تا وزیر مرتب در کمیسیون حضور یافته و گزارشی از فرآیند اجرای قانون به اعضای کمیسیون عرضه نماید.
وی با اشاره به اینکه وزیر راه و شرسازی برنامه 2 ساله خویش را در جهت قانون جهش تولید و تأمین مسکن به مجلس و کمیسیون عمران عرضه کرده و اقدامات خویش را طبق همین برنامه اجرایی پیش می برد، اضافه کرد: طبق این قانون، زمین برای اجرای جهش تولید و تأمین مسکن مجانی است که در بعضی از شهرها زمین برای ساخت آماده است اما در بعضی دیگر هنوز زمینی تعیین نشده که درحال بررسی همین مساله هستیم.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس افزود: در استان ها و شهرهایی که زمین برای اجرای طرح تعیین شده ثبت نام شروع شده و در شهرهای که زمین تعیین نشده ثبت نام هم انجام نشده که همین مساله ابهاماتی را به وجود آورده که انتظار داریم وزارت خانه به جد این اقدام را در تمامی شهرها انجام دهد.
ایری ضمن اشاره به میزان سود وام های در نظر گرفته شده در این قانون، اظهار نمود: در قانون جهش تولید مسکن وام هایی با سود 5 درصد که از سوی صندوق پیش بینی شده در قانون و هم بانک به اقشار ضعیف در دهکهای یک الی 3 پرداخت خواهد شد.
وی اظهارکرد: اعضای کمیسیون عمران از بعد نظارتی و بعنوان کمیسیون تخصصی پیگیر اجرای قانون جهش تولید مسکن هستند تا این قانون به درستی اجرا شود.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: امیدواریم با تصویب و اجرای دقیق طرح جهش تولید مسکن تعادلی در عرضه و تقاضای مسکن و در نتیجه شاهد کاهش قیمت مسکن باشیم.
۲۳۲۱۹


منبع:

1400/09/07
14:31:11
0.0 / 5
998
تگهای خبر: برنامه , تصویب , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵