كنایه نماینده اصلاح طلب به پخش اعترافات متهمان ترور دانشمندان هسته ای از تلویزیون

كنایه نماینده اصلاح طلب به پخش اعترافات متهمان ترور دانشمندان هسته ای از تلویزیون

به گزارش پارلمان ایران دات كام اعتمادآنلاین نوشت: بهرام پارسایی، سخنگوی كمیسیون اصل نود مجلس، با اشاره به اعلام وصول طرح ممنوعیت پخش اعترافات تلویزیونی از طرف هیات رئیسه اظهار داشت: پخش اعترافات تلویزیونی تیغ دولبه است و جدا از پخش این اعترافات، با گرفتن اعتراف از افراد تحت فشار و اجبار مخالفم. این كار را مغایر با قانون می دانم و بهتر است مجلس با تصویب قانونی جلوی این روند غیرقانونی را بگیرد.


بهرام پارسایی، سخنگوی كمیسیون اصل 90 مجلس، درباره طرح ممنوعیت اعترافات تلویزیونی اظهار داشت: ممنوعیت اعترافات تلویزیونی یك تیغ دولبه است؛ مثلاً اعترافات برخی افراد بعنوان تروریست دانشمندان هسته ای موجب شد مشخص شود این افراد بی گناه اند. نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: البته نكته مهم تر از ممنوعیت اعترافات تلویزیونی این است كه چرا اصلاً باید اعترافاتی گرفته شود كه بوسیله تلویزیون پخش شود. اصل گرفتن اعترافات ایراد قانونی دارد و به نظرم نباید صورت مساله را پاك نماییم. پارسایی همین طور افزود: به نظرم اصلاً نباید زیر فشار اعتراف گرفته شود و اگر مجلس می خواهد جلوی این روند را بگیرد، باید قانونی تصویب كند كه جلوی این اعترافات اجباری، همانطور كه در قانون جرم است، گرفته شود. سخنگوی كمیسیون اصل 90 قانون اساسی توضیح داد: اینكه اعترافاتی گرفته شود و صداوسیما به صورت سلیقه ای یكی را پخش كند و دیگری را پخش نكند شاید مشكل اصلی نباشد، اما باید جلوی این اعتراف گیری گرفته شود. عضو فراكسیون امید مجلس اظهار داشت: نام بردن از افراد و بازی با آبروی آنها در صداوسیما كار شایسته ای نیست. مثال جالب و قابل توجه دیگری كه می توان بیان كرد اعترافاتی است كه صداوسیما درباره تروریست های دانشمندان هسته ای با آن تبلیغات وسیعی انجام داد، و بعد مشخص شد كه از بیخ و بن دروغ بوده و آن اعترافات وجاهتی نداشته و آن افراد گناهكار نبوده اند.
نماینده مردم شیراز اشاره كرد: این اقدامات از همه طرف به افراد لطمه می زند و باید جلوی این روند مغایر با قانون گرفته شود. من با اصل سوژه مشكل دارم و مخالفم كه با زور و شكنجه و تحت فشار از افراد اعتراف بگیرند. 217214


منبع:

1398/08/17
17:23:49
5.0 / 5
4467
تگهای خبر: تصویب , طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴