حسینی:

وضعیت معیشتی مردم در وضعیت وخیمی قرار دارد

وضعیت معیشتی مردم در وضعیت وخیمی قرار دارد

پارلمان ایران دات کام: نماینده خدابنده در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که الان وضعیت معیشتی مردم در وضعیت وخیمی قرار دارد و تورم بالای 40 درصد زندگی خیلی از اقشار را مختل کرده است.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، البرز حسینی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس در تذکر شفاهی اظهار داشت: باید روند کار در زمینه اجرا و تقنین به سمتی رود که مردم نتیجه آنرا بصورت ملموس در زندگی خود حس کنند. الان وضعیت معیشتی مردم در وضعیت وخیمی قرار دارد و تورم بالای ۴۰ درصد زندگی خیلی از اقشار را مختل کرده است.
وی با اعلان اینکه باید ۴ ام الفساد در ساختار نظام اقتصادی کشور اصلاح گردد، اضافه کرد: رویه غلط بانکها در اجرای بانکداری اسلامی که عامل اصلی تحریم داخلی و مسدودسازی بیش از ۳ هزار منابع مالی ریالی و نرخ بهره بالا، نقدینگی بالا، نرخ رشد مداوم در نقدینگی، تورم، ناکارآمدی و فساد در ساختار است، هر چه سریعتر اصلاح گردد.
حسینی افزود: قیمت گذاری دستوری و مداخله زیاد تعدادی از حوزه ها در اقتصاد و عدم تفکیک حکمرانی در این عرصه ها، آدرس غلط به سرمایه گذار در اقتصاد می داده و در نهایت تولید رقابتی تضعیف شده و تشکیل سرمایه و سرمایه گذاری در زمینه های رقابتی کاهش پیدا می کند. همین طور معافیت مالیاتی کارهای سوداگرانه و محتکرانه و عایدی سرمایه غیرمولد و نبود عدالت مالیاتی نیز مشکلات بعدی در کشور است.
نماینده خدابنده در آخر اظهار داشت: کوتاه مدت نگری و کوچک نگری کل بازار سرمایه شامل بورس و خارج از بورس و مقاومت درباب تغییر ریل اقتصاد نیز مشکلاتی به وجود آورده است. رییس جمهور و مسئولان بصورت جدی روی این موضوعات تمرکز کرده و اقتصاد و شرایط را به نفع مردم تغییر دهند.
منبع:

1400/09/14
12:31:31
0.0 / 5
806
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام