حقوق نمایندگان چقدر است؟

حقوق نمایندگان چقدر است؟

به گزارش پارلمان ایران دات کام ایسنا نوشت: نایب رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده اراک در مورد احتمال دریافتی ۸۰ میلیونی مجلسی ها اظهار داشت: کسی در مجلس حقوق ۸۰ میلیونی نمی گیرد.محمدحسن آصفری در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی در مورد حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در بودجه ۱۴۰۱ اظهار داشت: متأسفانه مشخص نیست که این ارز به چه کسی داده می شود؟ با این وجود درخواست ما این است که دولت با حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای خود کیسه ندوزد و به فکر معیشت مردم باشد.
فیش حقوقی ۸۰ میلیون تومانی متعلق به کیست؟
این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اظهار داشت: امروز فیش های حقوق نجومی از مجلس صادر گردیده است، جلوی این ریخت و پاش ها و حقوق های نجومی را بگیرید. فیش حقوقی ۸۰ میلیون تومانی متعلق به کیست؟ اگر صحت دارد، مجلس موضع رسمی بگیرد و هیئت رئیسه برخورد کند.
بانک مسکن پاداش دریافتی هیئت مدیره را اعلام کند
نماینده اراک در مجلس وضعیت اجتماعی – اقتصادی ایران را «ناعادلانه و تبعیض آمیز» توصیف کرد و اظهار داشت: کارگران ما ۴ میلیون حقوق می گیرند و بعضی افراد حقوق چند ده میلیونی می گیرند. گزارش هایی از پاداش هیئت مدیره های بانکها به گوش می رسد که در سال ۱۳۹۸ برای خودشان ۱۲۰ تا ۱۸۰ میلیون تومان پاداش رد کردند. بانک مسکن به صراحت اعلام نماید که هیئت مدیره آنها علیرغم دریافت حقوق، چقدر پاداش گرفتند؟
آصفری تاکید کرد: مردم از این موارد ناراضی هستند. مردم می توانند تحریم ها را تحمل کنند اما ناعدالتی، فاصله طبقاتی، تبعیض و ناکارآمدی و زندگی اشرافی یک مدیر را نمی پذیرند.
کسی در مجلس حقوق ۸۰ میلیونی نمی گیرد/ حقوق نمایندگان مجلس زیر ۲۰ میلیون تومان است
علی نیکزاد که اداره جلسه را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر شفاهی اظهار داشت: نمایندگان نباید مطالبی را که در شبکه های مجازی مطرح می شود را در تریبون مجلس بگویند. کسی در مجلس حقوق ۸۰ میلیونی نمی گیرد. چنین مبلغی در هیئت رئیسه مجلس وجود ندارد. بامداد امروز در برنامه سلام تهران حضور داشتم و مطلبی در همین مورد گفته شد که خلاف حقیقت است. این عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه حقوق نمایندگان مجلس زیر ۲۰ میلیون تومان است، اظهار داشت: جایگاه ساختاری نمایندگان در کشور، به اندازه یک بخشداری نیست. مطالبی که در شبکه های اجتماعی گفته می شود را از تریبون مقدس مجلس مطرح نکنید.
2121


منبع:

1400/09/25
11:43:58
0.0 / 5
960
تگهای خبر: برنامه , دولت , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱