رحمانی:

رتبه بندی معلمان بخش عمده ای از مطالبات این قشر را برآورده می کند

رتبه بندی معلمان بخش عمده ای از مطالبات این قشر را برآورده می کند

به گزارش پارلمان ایران دات کام یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شاید رتبه بندی معلمان نتواند صد در صد خواسته های فرهنگیان زحمت کش را برآورده کند اما با اجرای این قانون بخش عمده ای از مطالبات این قشر برآورده خواهد شد.


رجب رحمانی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به تلاش مجلس برای تصویب لایحه نظام رتبه بندی معلمان، بیان نمود: رتبه بندی معلمان از تمام جهات بررسی شده است و مجلس یازدهم هم نظر مثبت و مساعدی نسبت به آن دارد و سعی کردیم تا لایحه ای در این حوزه در مجلس تصویب شود که هم مشکلات مالی و معیشتی فرهنگیان را تا حدی مرتفع کند و هم از طرفی منابع مالی آن پایدار باشد.
نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه ما سعی کردیم تا این مصوبه همچون قانون بازنشستگی و قانون مدیریت خدمات کشوری مستحکم بوده و منابع مالی آن هم پایدار باشد، اظهار نمود: آنچه که در مجلس تصویب گردید یک لایحه مناسب در جهت ارتقای منزلت و معیشت معلمان بوده که ان شاءالله پس از تایید شورای نگهبان به قانون تبدیل خواهد شد. شاید این لایحه نتواند صددرصد خواسته های فرهنگیان زحمت کش را برآورده کند اما بخش عمده ای از مطالبات این قشر برآورده خواهد شد.
رحمانی در انتها تصریح کرد: ما انتظار داریم خروجی رتبه بندی معلمان تربیت دانش آموزانی متدین، باسواد و پرتوان بوده تا بتوانند در عرصه های مختلف توسعه کشور نقش آفرین باشند. امسال ۲۵ هزار میلیاردتومان برای رتبه بندی معلمان در نظر گرفته شده است و در بودجه سال ۱۴۰۱ هم بطور قطع منابع لازم برای اجرای دقیق این قانون را پیشبینی خواهیم کرد. رئیس جمهور هم در عرضه لایحه بودجه بر این مورد تصریح کرد.
منبع:

1400/09/27
11:47:19
0.0 / 5
1155
تگهای خبر: برنامه , تصویب , حكم , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱