مقتدایی در نامه ای به رئیس جمهور:

از ظرفیت دیپلماسی ورزشی استفاده گردد

از ظرفیت دیپلماسی ورزشی استفاده گردد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رئیس جمهوری بر ضرورت استفاده از دیپلماسی ورزشی تاکید نمود.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، متن نامه عباس مقتدایی نماینده اصفهان به آیت الله سیدابراهیم رییسی رئیس جمهوری به شرح زیر است:

«حضرت آیت الله رییسی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
باسلام و احترام
با توجه به مطالبه و پیگیری تعدادی از فعالان حوزه ورزش، متاسفانه بهره گیری دولت از ظرفیت دیپلماسی ورزشی درحد بسیار ضعیفی است و گزارشات واصله حکایت از عدم توجه جدی به این مبحث مهم و اثرگذار دارد.
مبحث دیپلماسی ورزشی در طول دولت یازدهم و دوازدهم مورد توجه قرار نگرفت و سالها کشور عزیزمان از این ظرفیت بی بدیل، بی بهره ماند و الان هم این روند بی توجهی ادامه دارد.
همانگونه که مستحضرید امروزه در سطح جهان دیپلماسی ورزشی توانسته برای خیلی از کشورها راهگشا باشد.
در همین راستا خواهشمند است دستور فرمایید این مورد به صورت ویژه توسط وزارت خانه های متولی با اهتمام بیشتری پیگیری شود به صورت مستمر، گزارش اقدامات و پیگیری ها به جنابعالی، دولت و مجلس شورای اسلامی گزارش شود.
ظرفیت های بسیار زیادی در بخش اشتراکات فرهنگی و تاریخی بین ما و بعضی از کشورها وجود دارد که با استفاده از دیپلماسی ورزشی میتوان نسبت به تعمیق و گسترش تعاملات دیپلماتیک از راه رویدادهای ورزشی اقدام نمود و چه بسا این نوع رویکرد در دیپلماسی، بتواند از نگاههای دیگر و مرسوم راهگشاتر و بستری برای صعود و تعالی بیشتر درحوزه سیاست خارجی باشد.
مزید امتنان است اینجانب را از نتیجه اقدامات انجام شده آگاه نمایند. از حسن توجه جنابعالی قدردانی می نماید.»
منبع:

1400/10/04
23:05:58
0.0 / 5
890
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳