گزارش کارشناسی طرح صیانت دردسرساز شد

گزارش کارشناسی طرح صیانت دردسرساز شد

پارلمان ایران دات کام: ارسال گزارش کارشناسی مرکز تحقیقات به رییس کمیسیون مشترک طرح صیانت که حاوی اعلام ایرادهای متعد طرح از نقض قانون اساسی تا دخالت در حریم شخصی افراد و تعطیلی کسب و کارهای مجازی بود، این مرکز را زیرضرب تندروهای عضو کمیسیون قرار داده است.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از خبر آنلاین، تندروهای عضو کمیسیون، نه فقط به نظر مردم و کارشناسان، بلکه حتی به گزارش های کارشناسی بازوی پژوهشی مجلس نیز بها نمی دهند و می کوشند، هر صدایی در نقد این طرح را خاموش کنند یا خونسرد از کنار آن عبور کنند. بغیر از فشارهای پنهان و غیررسمی روزهای اخیر به مرکز تحقیقات و در صورتیکه اغلب اعضا، با محتوای غیرکارشناسی طرح، مخالف و همسو با گزارش کارشناسی این مرکز هستند. تندروهای عضو کمیسیون بتازگی با فضاسازی رسانه ای کوشیده اند، همه اعضای کمیسیون را معترض عملکرد مرکز تحقیقات جلوه دهند. در همین چارچوب، فارس گزارش داد در جلسه امروز فراکسیون مشترک رسیدگی به طرح پشتیبانی از کاربران در فضای مجازی که با حضور کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس و نمایندگان دستگاه های اجرائی در رابطه با فضای مجازی برگزار شد، اقدام اخیر مرکز پژوهش های مجلس مورد اعتراض اعضای کمیسیون قرار گرفت. بیژن نوباوه وطن نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با فارس بیان این خبر اظهار داشت: در جلسه امروز که با حضور کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس و نمایندگان دستگاه های اجرائی در رابطه با فضای مجازی برگزار شد، اقدام اخیر مرکز پژوهش های مجلس مورد اعتراض اعضای کمیسیون قرار گرفت. وی ادامه داد: در این نشست اعضای کمیسیون اعلام نمودند که مرکز پژوهش های مجلس فقط می تواند نظر مشورتی بدهد نه این که به اعلام موضع درباره طرح ها در فضای مجازی بپردازد. وی گفت: کارشناسان مرکز پژوهش های مرکز در این نشست عنوان کردند که اقدام اخیر این مرکز در اعلام موضع در فضای مجازی در فضای مجازی و اطلاعیه دادن و مخالفت با طرح پشتیبانی از کاربران در فضای مجازی عامدانه نبوده و این مرکز چنین نظری و نیتی نداشته است. نوباوه اشاره کرد: اعضای کمیسیون در ادامه عنوان کردند که کمیسیون در مورد پیشنهاد وزارت ارتباطات در مورد طرح پشتیبانی از کاربران در فضای مجازی از مرکز پژوهش های مجلس نظر مشورتی خواسته نه کل طرح که مرکز پژوهش های مجلس به موضع گیری مقابل طرح پشتیبانی از کاربران در فضای مجازی پرداخته است. وی ادامه داد: درنهایت قرار شد تا مرکز پژوهش های مجلس هر چه سریع تر نظر مشورتی خودرا در ارتباط با تمام طرح پشتیبانی از کاربران در فضای مجازی به کمیسیون مشترک ارائه کند که مرکز پژوهش های مجلس خواهان فرصت یک هفته ای در این زمینه شد اما درنهایت تصمیم بر این شد تا در جلسه فردای کمیسیون درباره این که به مرکز پژوهش های مجلس برای این منظور چه مقدار فرصت داده شود تصمیم گیری شود.
بیشتر بخوانید:
نامه کارشناسی مرکز تحقیقات به رییس کمیسیون / طرح صیانت نقض قانون اساسی است / شکاف حاکمیت و مردم را افزایش می دهد انتقاد تند رییس کمیسیون مشترک طرح صیانت از رسانه ای شدن گزارش مرکز پژوهش ها
روزنامه شرق خبر داد: رد پای زاکانی و برادرش درطرح صیانت از فضای مجازی
نماینده مجلس: طرح صیانت عملا به بن بست رسیده است
سنگ بنای طرح صیانت کج است / کلیات فعلی طرح در کمیسیون تصویب نمی گردد / اصلاح طرح گریزناپذیر است

2121


منبع:

1400/10/07
11:18:57
0.0 / 5
917
تگهای خبر: تصویب , طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام