سلیمی:

چرا وزیر مصوبه خصوصی سازی و رقابت در صنعت خودرو را اجرا نمی کند؟

چرا وزیر مصوبه خصوصی سازی و رقابت در صنعت خودرو را اجرا نمی کند؟

به گزارش پارلمان ایران دات کام نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز شاهد افزایش قیمت ها هستیم و این مساله زندگی را برای مردم سخت کرده است. شاید یادمان رفته بجای ترمز پایمان را بر روی گاز فشار می دهیم.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، اصغر سلیمی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود بیان کرد: ضمن حمایت همه جانبه از رزمایش عظیم سپاه اسلام، از تیم مذاکره کننده می خواهم با دقت توطئه های طرف غربی را رصد کرده و نتیجه مذاکرات باید به حذف کامل تحریم های ظالمانه منجر گردد.
وی با اشاره به این که امروز شاهد افزایش قیمت ها هستیم، اشاره کرد: این مساله زندگی را برای مردم سخت کرده و تامین حداقل های زندگی هم مشکل شده است. شاید یادمان رفته بجای ترمز پایمان را بر روی گاز فشار می دهیم. قیمت مسکن در کشور میلیاردی و خرید آن برای خیلی ها رویا و غیرممکن شده است. پولی که باید برای خرید خانه پس انداز می شد حالا کفاف رهن همان خانه هم نمی گردد. فعلا دوره خودروسازان است و اسب سوار شده را هر طور که می خواهند می تازند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن در ادامه خطاب به وزیر صمت بیان کرد: چرا مصوبه مجلس برای خصوصی سازی و رقابت در صنعت خودرو را اجرا نمی کنید؟ در بحث بورس باوجود وعده های گوناگون همچنان شاهد آب شدن سرمایه های ملت هستیم. باید مشخص شود کدام رانتخواران هزاران میلیارد تومان سرمایه های مردم را به تاراج بردند.
سلیمی با اعلان اینکه حقوق های نجومی باز هم در رسانه ها مطرح است، خطاب به رییس جمهور اظهار داشت: شما اشراف کامل بر حقوق و مزایای وزارتخانه ها، شرکتها و هیات مدیره ها دارید، با قدرت کامل این بی عدالتی را برای همیشه متوقف کنید.
وی اشاره کرد: قدرت و قوت یک کشور به نیروی انسانی کارآمد آنست که توسط معلمان تربیت می شوند. باید تکریم، پاسداشت اساسی آنها مورد توجه ویژه قرار گیرد. ساماندهی نیروهای طرحی، حجمی، شرکتی، قراردادی و متناسب سازی حقوق قضات، کارکنان دادگستری، ثبت احوال و اسناد، جهاد کشاورزی، وزارت کشور و کارکنانی که حقوق پایینی دارند باید در اولویت برنامه های دولت و مجلس باشد. مشکلات اقتصادی بازنشستگان را در تنگنای شدید قرار داده است، نسبت به تصویب همسان سازی حقوق آنان تسریع گردد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن اظهار داشت: اگر کمبود آب آشامیدنی و کشاورزی معضل اصفهان است، اما فرونشست زمین از مرز بحران فراتر رفته و اگر اقدام عاجلی صورت نگیرد شاید زمانی برای جبران نباشد.
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی در ادامه نطق خود درباب حوزه انتخابیه اش بیان کرد: سمیرم سرزمین هزارچشمه و سیب های گلگونه با مردمانی سختکوش و میهمان نواز و با جاذبه های گردشگری فراوان است که نیازمند توجه بیشتر مسئولان به گسترش زیرساخت های گردشگری، راه های ارتباطی، صنایع تبدیلی و اشتغال پایدار است.
سلیمی اضافه کرد: هر سال با نزدیک شدن به فصل برداشت سیب قصه تکراری نبود بازار مناسب، افزایش هزینه ها، قیمت پایین فروش سیب و نبود صادرات مناسب شیرینی تولید این محصول با کیفیت جهانی به تلخی تبدیل می کند بدین سبب لازم است دولت درباب تنظیم بازار و صادرات مستمر سیب سمیرم اقدام عاجل نمایند.
او در آخر نطق خود خواهان استمهال و بخشودگی سود و جرایم بانکی برای کشاورزان و دامداران سمیرم شد و از وزرای نیرو، صمت، جهاد کشاورزی، نفت بهداشت و ورزش و جوانان خواست که به مشکلات حوزه انتخابیه اش رسیدگی کرده و نسبت به تکمیل پروژه های نیمه کاره این شهرستان اقدام نمایند.
منبع:

1400/10/08
12:43:53
0.0 / 5
937
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳