نماینده شهرستان مطرح كرد:

نهاوند بزرگترین دهکده شیلاتی غیر ساحلی کشور است

نهاوند بزرگترین دهکده شیلاتی غیر ساحلی کشور است

به گزارش پارلمان ایران دات کام همدان نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این شهرستان بعنوان بزرگترین دهکده شیلاتی غیر ساحلی کشور مطرح است و باید در رفع مشکلات مزارع پرورش ماهی این شهرستان اهتمام لازم صورت پذیرد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، علیرضا شهبازی اضافه کرد: با عنایت به اینکه شهرستان نهاوند از موهبت سراب های مختلف و آب سراب گاماسیاب بهره مند و بعنوان بزرگترین دهکده شیلاتی غیرساحلی کشور مطرح است که باید در رفع مشکلات مزارع پرورش ماهی این شهرستان اهتمام لازم صورت پذیرد.
وی ادامه داد: در این حوزه با معاونت توسعه منابع انسانی و معاونت برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی دیداری داشتم و پروژه ها و مشکلات بخش کشاورزی و شیلات نهاوند را بررسی و پیگیری کردیم.
شهبازی خاطرنشان کرد: دراین دیدارها بحث توسعه و رفع مشکلات مجتمع بزرگ شیلات گاماسیاب و سایر مزارع پرورش ماهی شهرستان مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.
به نقل از وی با عنایت به ظرفیت تولیدات باغی در شهرستان لازم است در زمینه صنایع تبدیلی حداکثر کمک به سرمایه گذاران این بخش صورت بگیرد.
نماینده مردم نهاوند در مجلس یادآوری کرد: هم چنین راه اندازی گلخانه، توسعه و ایجاد شهرک های گلخانه ای، بحث تأمین کود و سموم مورد نیاز کشاورزان نهاوندی، راه اندازی واحدهای صنایع تبدیلی کشاورزی وغیره از مسائلی بود که در این دیدارها مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه از توسعه زیرساخت های برق نهاوند در دیدار با مدیرعامل شرکت توانیر اطلاع داد و اظهار داشت: برای تسریع در اجرای طرح های انتقال و فوق توزیع برق در شهرستان، با مدیرعامل توانیر دیدار و مشکلات مورد پیگیری قرار گرفت.
شهبازی تصریح کرد: بخاطر عدم ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برق در شهرستان، عملاً امکان استقرار صنایع سنگین در شهرستان نهاوند ممکن نبود که مکاتبات مختلف و جلسات حضوری در وزارت خانه، شرکتهای توانیر و برق منطقه ای داشتیم.
وی بیان نمود: در این راستا با کمک دستگاههای اجرایی در استان و شهرستان، پست های برق ۶۳/۲۰ نهاوند ۳، نهاوند ۴ و پست برق انتقال ۲۳۰/۶۳ نهاوند ۵، تملک زمین درحال اجراست.
نماینده مردم نهاوند در مجلس در خاتمه اظهار داشت: با عنایت به راه اندازی کارخانه کلسینه دولومیت با سرمایه گذاری مستقیم صنایع نسوز، طرح پتروشیمی و چندین طرح بزرگ دیگر، لزوم تسریع در اجرای پست های برق از مسایل حیاتی برای شهرستان است.
منبع:

1400/10/14
19:01:58
0.0 / 5
861
تگهای خبر: برنامه , پروژه , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام