خضریان:

وزیر خارجه از افراد شایسته در سمت های حساس وزارت خارجه استفاده نماید

وزیر خارجه از افراد شایسته در سمت های حساس وزارت خارجه استفاده نماید

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که چرا وزیر خارجه از کارشناسان دلسوز استفاده نمی کند اظهار داشت: انتظار می رود که آقای امیرعبداللهیان از افراد شایسته و پایبند به گفتمان انقلاب اسلامی در سمت های حساس وزارت امور خارجه بهره گیرد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، علی خضریان در توضیح سوال خود از وزیر خارجه اظهار داشت: در طول هشت سال قبل نه فقط از کارشناسان و مدیران دلسوز، ارزشی و باتجربه وزارت امورخارجه استفاده نشد، بلکه باند نیویورک با طرد این افراد، آنها را در طول هشت سال قبل منزوی و گاهی خانه نشین کرد. با روی کار آمدن آیت الله رئیسی، امیدهای بسیاری جهت استفاده از کارشناسان و مدیران ارزشی و خون دل خورده در وزارت امور خارجه به وجود آمد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: با روی کار آمدن دولت جدید و انتخاب آقای امیرعبداللهیان بعنوان وزیر امور خارجه نه فقط تا حالا از این افراد دلسوز استفاده نشده که با عدم تغییر افراد مسئله دار و یاران غار وزیر سابق در سمت های مهم مدیریتی و نظارتی در این وزارتخانه و ارتقای سمت برخی افراد مسأله دار امیدها به ریل گذاری جدید و تحول در وزارت امور خارجه به ناامیدی بدل شده است.
رئیس کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی اظهار داشت: باتوجه به تغییر دولت و روی کار آمدن دولت انقلابی و انتظار مردم از مسئولین در جهت تغییر رویکرد و استفاده از مدیران معتقد به خط مشی دولت و لزوم جلوگیری از ادامه روند غربگرایانه دولت و وزارت امور خارجه این سوال بوجود می آید که دلیل رویکرد فعلی وزیر امور خارجه و عدم استفاده از کارشناسان دلسوز و حفظ و ارتقای باند نیویورک در وزارت امور خارجه چیست؟
خضریان در آخر اظهار داشت: کشور ما امروز در وضعیتی قرار ندارد که برای تغییر مدیران غربگرا و انتخاب افراد شایسته ۶ ماه از فرصت خدمت و اصلاح امر از دست برود. با وجود اینکه می دانیم وزیر امور خارجه در وضعیت سخت مذاکرات قرار دارد؛ ولی انتظار ما از ایشان تعیین افراد شایسته و پایبند به گفتمان انقلاب اسلامی در سمت های حساس وزارت امور خارجه است.1400/10/15
20:47:26
0.0 / 5
863
تگهای خبر: دولت , طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴