امیر حیدری:

نزاجا به گلوله های هوشمند زرهی، توپخانه و بالگرد دست یافته است

نزاجا به گلوله های هوشمند زرهی، توپخانه و بالگرد دست یافته است

به گزارش پارلمان ایران دات کام فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: در حوزه های زرهی، توپخانه و بالگردی به گلوله های هوشمند دست یافته ایم.به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از مهر، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در دومین جشنواره تمرکزی طرح های لبیک این نیرو عنوان کرد: تجهیزات در حوزه لجستیک مهم می باشد، اما توجه و اهمیت بخشیدن به نیروی انسانی متعهد، توانمند، متخصص و مؤمن، باعث افزایش و ارتقای تحرک در سطح یگان های نزاجا می شود.
وی با اشاره به اینکه اصول فرماندهی در نیروی زمینی ارتش بر سه اصل ولایتمداری، عدالت محوری و شایسته سالاری استوار است، اضافه کرد: فرمانده معظم کل قوا در حکم فرمانده نیروی زمینی ارتش بر «ارتقا، تحرک و کارآمدی یگان ها» برابر نیازهای عملیاتی روز تاکید فرمودند؛ ازاین رو اگر امروز ولایتمداری در نزاجا بعنوان اصل مهم تبیین شده است، باید تمام کارها هم بر مبنای منویات معظم له اجرایی شود.
فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: در زمینه تحرک نیز، امروز این مؤلفه به یکی از مهم ترین دغدغه های فرماندهان در این نیرو تبدیل گشته است.
امیر حیدری تصریح کرد: در عرصه تولید قطعات، کارخانجات شهید «زرهرن» و در حوزه ارتقای سطح کیفی بالگردها صنایع «یا علی» را راه اندازی کرده ایم که امروزه به معنای واقعی شاهد خودکفایی در حوزه تولید قطعات در حوزه های زرهی، توپخانه، بالگرد و… هستیم.
وی ضمن اشاره به این که در حوزه مهمات، کنسرواسیون و بازآماد بعضی از تجهیزات هم به دستاوردهای مهمی دست یافته ایم، اظهار داشت: تولید و نگهداری مهمات یک علم به حساب می آید و نیروی زمینی ارتش در این عرصه با یک حرکت جهادی و مؤمنانه توانسته است در زمینه هوشمندسازی و نگهداری، کارهای بزرگی را انجام دهد و تمامی مهمات های خویش را از حالت سنتی خارج کند تا جایی که بنابر فرمایش امیر سرلشکر موسوی، فرمانده کل ارتش، جابجایی مهمات از فضای باز به زاغه های سرپوشیده شبیه به یک معجزه تلقی شد؛ علاوه بر این در حوزه زرهی، توپخانه و بالگردی هم به گلوله های هوشمند دست یافته ایم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش دستاوردهای مهم حوزه تحرک را مرهون حمایت و پشتیبانی فرمانده بصیر و با تدبیر ارتش دانست و تاکید کرد: اگر حمایت های ستاد کل نیروهای مسلح، صنایع داخلی کشور و فرمانده کل ارتش نبود، اساسا دستاوردهای مهم این نیرو تحقق نمی یافت.
امیر حیدری در پایان، عملکرد معاونت آماد و پشتیبانی نیروی زمینی ارتش را قابل قبول ارزیابی و اظهار داشت: امروز کارکنان آماد در سراسر یگان های نزاجا عالمانه، متواضعانه و متعهدانه مأموریت های مهم را انجام می دهند و در ارتقاء تحرک این نیرو هم گام های بزرگی را برداشته اند.


منبع:

1400/10/21
16:03:23
0.0 / 5
916
تگهای خبر: حكم , طرح , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵