بختیار:

نهادهای امنیتی اختلال در سخنرانی رئیس جمهور را پیگیری كنند

نهادهای امنیتی اختلال در سخنرانی رئیس جمهور را پیگیری كنند

به گزارش پارلمان ایران دات كام نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از این كه عده ای معدود قصد ایجاد اختلال در سخنرانی رئیس جمهور در یزد را داشتند از نهادهای قضایی و امنیتی و همینطور وزارت كشور خواست كه این مورد را مورد رسیدگی قرار دهند.


به گزارش پارلمان ایران دات كام به نقل از ایسنا، علی بختیار نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریك به مناسبت هفته وحدت اظهار نمود: پیروزی انقلاب اسلامی رشادت های ملت در ۸ سال دفاع مقدس، مقابله با تحریم های ظالمانه غرب ضد كشورمان همگی به سایه اعتماد و اطمینان مردم با همدلی و یكپارچگی انجام شد وگرنه تفرقه هر بنیانی را سرنگون می كند.
وی ادامه داد: با عنایت به اینكه روز گذشته رئیس جمهور بعنوان مقام دوم كشور و دارنده ی مسئولیت های مهم در یزد سخنرانی داشتند این كه عده ای معدود قصد داشتند در سخنرانی ایشان اختلال ایجاد كنند را محكوم می كنم و با عنایت به بیانات صریح مقام معظم رهبری در خصوص تقبیح حركات خودسرانه و برهم زننده از وزارت كشور نهادهای قضایی و امنیتی مقرر است كه انتظار است به صورت جدی رسیدگی كنند.
نماینده مردم گلپایگان در مجلس اظهار نمود: ضمن احترام به همه جریانات سیاسی و صاحب منسبان باید بگویم كه بازبینی در سیاست ها و اقدامات خودشان را در مجموعه تحت امرشان مورد توجه قرار دهند؛ به نحوی كه باعث تقویت وحدت ملی شود. با دشمن تراشی و دفع حداكثری و اعمال سلیقه ای بی پایه و اساس جامعه با بحران بیشتری روبرو خواهد شد كه به صلاح نظام و انقلاب نخواهد بود و دشمنان كشور را شاد خواهد نمود.
وی افزود: نفع هر گونه ستمگری و سلطه گری و سلطه پذیری در بند ج اصل دوم قانون اساسی مورد تاكید قرار گرفته است. دولت روسیه و اتحادیه جماهیر شوروی در گذشته دارای چنین سیاست های استعماری بوده است. زمانی كه دست از استعمار و استثمار برداشت، منع برای رابطه با آن هم برداشته شد. اگر آمریكایی ها هم به سیاست های استعمارگری سلطه گری، آخر دهند و خویش را قیم جهان ندانسته و به تعهدات بین المللی خود پایبند باشند و همینطور جبران مافات كنند جمهوری اسلامی رفتاری دیگر با آنها خواهدت داشت.
بختیار عنوان كرد: با اندكی سعه صدر و همكاری فی درخلال دولت و مجلس می توان راه را در ارتباط با مبحث رونق اقتصادی هموار نمود. رسالت ما نمایندگان مجلس آن است كه راهكار برون رفت از شرایط كنونی را بیابیم و برای تحریم نفت به تامین منابع جایگزین و هدایت سرمایه های مردم به بخش های مولد چاره جستجو نماییم.
وی ادامه داد: تحریم نفت، بنزین و خیلی از كالاهای استراتژیك در دوران تحریمی سابق نقطه اتكای آمریكا برای از پای درآوردن ملت ایران بود، اما امروز با همكاری دولت و مجلس در این دوره از تحریم ها تحریم بنزین و كالاهای استراتژیك مسئله ای برای كشور نیست. وابستگی كشور به درآمدهای نفتی كشور را در تنگنا قرار داده؛ تحریم نفت هم راهكار مناسبی دارد. طرح توسعه منابع پایین دستی نفت به میزان ۲ میلیون بشكه با سرمایه مردمی از راه بازار بورس نقدینگی را به سمت اتمام طرح های نیمه تمام و ارتقاء و ایجاد پالایشگاه ها و پتروپالایشگاه ها كه شما نمایندگان تصویب كردید می برد كه این مورد یكی از راهكارهایی است كه دولت باید هر چه سریعتر آئین نامه آنرا تصویب و اجرایی كند. با این مدل مالی توسعه یافته می توان نقدینگی غیر مولد را به سمت بخش مولد جذاب سوق داد.
عضو كمیسیون انرژی مجلس در انتها افزود: امروز توجه به گردشگری در تمام ابعاد علمی، فرهنگی و درمانی و ورزشی و كشاورزی و دامداری در حال رشد است. به صورتی كه كشورها به سمت تامین منابع از این طریق و تامین ۵۰ درصد تولید ناخالص ملی خود از این طریق مورد نظر قرار می دهند اما ما در كشور برای بهبود زیرساخت های گردشگری چه اقداماتی را صورت دادیم؟ آثار موجود چگونه نگهداری می شود؟1398/08/21
14:34:47
5.0 / 5
4762
تگهای خبر: تصویب , دولت , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام