خضریان:

رفع مشکلات راه اندازی مترو پرند را پیگیری خواهیم کرد

رفع مشکلات راه اندازی مترو پرند را پیگیری خواهیم کرد

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران ضمن تشریح مصوبات سفر نظارتی خود به همراه نایب رئیس قوه مقننه به شهر پرند، اظهار داشت: مقرر شد با پیگیری بنده، ردیف متروی پرند در بودجه 1401 از 212 میلیارد تومان تا سقف 700 میلیارد تومان افزایش یابد. ضمن این که باتوجه به پیشرفت فیزیکی 80 درصدی خط دوم ریل باس اسلامشهر-پرند، شرکت راه آهن جمهوری اسلامی راه اندازی این پروژه را حداکثر تا 4 ماه آینده به اتمام خواهد رساند.


علی خضریان درگفت و گو با ایسنا، با اشاره به مصوبات سفر خود و علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به شهر جدید پرند که به دعوت حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان انجام شده بود، اظهار داشت: تکمیل تصفیه خانه پرند یکی از با اهمیت ترین دغدغه های مردم منطقه است. بدین جهت قرار شد وزارت نیرو از محل بند ز تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۱، مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان جهت تکمیل تصفیه خانه پرند بصورت پرداخت نقدی بجای اسناد خزانه تخصیص دهد. شرکت عمران شهر جدید پرند نیز متعهد شد پروژه را تا شهریور ۱۴۰۲ به بهره برداری کامل برساند.
سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران اضافه کرد: همین طور قرار شد بمنظور کمک به توسعه صنعتی و رفع کمبود آب شهرک صنعتی پرند، قسمتی از هزینه های خرید زمین و راه اندازی تصفیه خانه پرند که از محل اعتبارات عمرانی بوده، در آنالیز قیمت خرید پساب شهرک ها از آب و فاضلاب لحاظ نشود.
وی با اشاره به این که تکمیل پروژه های حمایتی مسکن و فاضلاب پرند از دیگر موضوعات مهمی است که در نشست روز گذشته بررسی گردید، بیان کرد: بر این اساس وزارت راه و شهرسازی از محل منابع صندوق ملی مسکن، مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱، در اختیار شرکت عمران شهر جدید پرند قرار خواهد داد تا صرف تکمیل پروژه های حمایتی مسکن و فاضلاب پرند شود.
خضریان در ادامه با اعلان اینکه تعداد مدارس شهر پرند تناسبی با جمعیت دانش آموزان منطقه ندارد که لطمه شمرده می شود، اظهار داشت: خوشبختانه برمبنای تصمیم اتخاذ شده سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، در سال ۱۴۰۱ راه اندازی سه مدرسه در شهر جدید پرند را شروع خواهدنمود. همین طور شرکت عمران شهر جدید پرند نیز متعهد می شود زمین مناسب را بر طبق سرانه دانش آموزی بصورت رایگان در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دهد.
سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران اشاره کرد: همین طور باتوجه به جمعیت ۳۲۰۰۰ نفری دانش آموزی شهر پرند، تاسیس اداره مستقل آموزش و پرورش برای شهر جدید پرند در دستور کار مسئولان قرار خواهد گرفت، مشروط به صدور مجوز از طرف سازمان امور اداری و استخدامی نسبت به تاسیس این اداره که امیدواریم طبق قانون اقدام گردد.
خضریان اظهار نمود: در این راستا فرمانداری شهرستان پرند و شرکت عمران شهر جدید پرند، با قاطعیت از تغییر کاربری فضاهای آموزشی ممانعت به عمل خواهند آورد و در این میان با تسریع در پروژه ۸ مدرسه در دست راه اندازی در شهر پرند را حداکثر تا شهریور ۱۴۰۱ تکمیل و تحویل آموزش و پرورش خواهند داد و وزارتخانه نیز این مدارس را در اسرع وقت تجهیز خواهدنمود.
عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مسائل مربوط به دکل و فرستنده های تلویزیونی و رادیویی از دیگر مشکلات مردم منطقه است که قرار شد با تشکیل جلسات فنی و پیگیری موضوع حداکثر تا یک ماه آتی مرتفع شود.
خضریان همین طور با اشاره به دیگر مصوبات عمرانی جلسه مذکور، اشاره کرد: باتوجه به پرداخت تعهدات ۳۰ درصدی شرکت شهرک های صنعتی، معاونت امور انرژی و برق وزارت نیرو نیز اقدام لازم جهت راه اندازی پست برق ۶۳ به ۲۰ مگاوات شهرک صنعتی پرند را در دستور کار قرار خواهد داد.
وی ادامه داد: قرار شد جهت حل مشکل شرکت ایران ترافسفوری، با تشکیل جلسه ای به میزبانی معاون پارلمانی وزارت اقتصاد، امکان تهاتر بدهی های این شرکت به بانک ملی با بدهی های دولت که در رابطه با شرکت توانیر است به شرکت ایران ترانسفوری به مبلغ ۲۳۰ میلیارد تومان با بهره گیری از ظرفیت بند ز تبصره ۵ قانون بودجه ۱۴۰۰ بررسی و کارسازی شود.
سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران اظهار داشت: قرار شد باتوجه به تصریح در قانون جهش تولید و تامین مسکن و قانون بودجه سال ۱۴۰۰، گرفتن مالیات از پروژه های مسکن مهر که حداکثر یک میلیون تومان محاسبه و اعمال می شود، عدم عمل به این قانون در امور مالیاتی شهرستان رباط کریم پیگیری شود.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به این که مشکل ضعف آنتن دهی تلفن همراه نیز حداکثر طی یک هفته با دستور وزیر ارتباطات بررسی و رفع عیب خواهد شد، بیان کرد: باتوجه به موافقت استانداری تهران، وزارت کشور بحث تبدیل شدن پرند به شهرستان را در تقسیمات کشوری، با نظر مثبت بررسی و اعلام نظر کند و مجمع نمایندگان استان تهران نیز این مساله را پیگیری خواهند کرد.
خضریان اشاره کرد: برمبنای تصمیم اتخاذ شده حداکثر تا اختتام اسفندماه، سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری، سند زمینهای داخل در حریم و محدوده را به وزارت راه و شهرسازی منتقل کند. همین طور قرار شد شهرداری پرند، طرح خود برای توسعه فضای سبز و جنگل کاری در زمینهای خارج از حریم را به سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور ارائه کند تا زمینهای مورد نیاز را بدون انتقال سند در اختیار شهرداری قرار دهد. در این میان سند آن بخش از زمینهای منابع طبیعی که خارج از محدوده و حریم شهر پرند قرار دارند و سند آن به نام وزارت راه و شهرسازی است، به سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور منتقل شود.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم اضافه کرد: گرفتن عوارض از اتوبان تهران-ساوه یکی از دیگر مطالبی است که طی سالیان گذشته مورد بحث قرار گرفته بدین جهت قرار شد از شروع اسفندماه طی یک ماه آتی بصورت آزمایشی، گرفتن عوارض از اتوبان تهران-ساوه در حد فاصل تهران تا پرند گرفتن نشود تا با بررسی تغییرات درآمدی، تصمیم گیری شود. در این بین قرار شد راه اندازی کمربندی جنوبی اسلامشهر-بهارستان-رباط کریم، از محل تهاتر نفت با قید فوریت در دستور کار قرار گیرد.
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی افزود: راه اندازی پروژه مترو پرند از دیگر موضوعات مهمی است که مردم خواهان تخقق آن هستند؛ بدین جهت قرار شد با پیگیری بنده، ردیف متروی پرند در بودجه ۱۴۰۱ از ۲۱۲ میلیارد تومان تا سقف ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد. ضمن این که باتوجه به پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی خط دوم ریل باس اسلامشهر-پرند، شرکت راه آهن جمهوری اسلامی راه اندازی این پروژه را حداکثر تا ۴ ماه آتی به پایان خواهد رساند.
وی ادامه داد: در ادامه جلسه قرار شد فرماندار رباط کریم با تشکیل جلسه ای با حضور شرکت سابیر بین الملل و نماینده مردم، اختلافات و ابهامات را در حوزه عمل طرفین به تعهدات خود در پروژه مسکن مهر ۴۲۰ واحدی، حل و فصل و داوری کند. همین طور قرار شد با مساعدت و پیگیری معاونت اقتصادی استانداری تهران، جهت تسریع در تکمیل پروژه راه اندازی بیمارستان مهر ایرانیان پرند، با رعایت اهلیت و گرفتن وثایق، تا مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی پرداخت گردد. در صورت عدم تامین وثیقه باتوجه به زیربنای ۲۰ هزار متری این بیمارستان، مساعدت لازم جهت گرفتن اعیانی و زمین این بیمارستان بعنوان وثیقه تسهیلات ۵۰ میلیارد تومانی در اختیار این پروژه قرار دهد.
وی بیان کرد: همین طور قرار شد باتوجه به مراجعات مردمی، فرماندار رباط کریم با گرفتن تعهد محضری از ساکنان مجموعه ۱۲۰ واحدی ناحیه (زون) ۳۲ مپسا، نسبت به ارائه قرارداد اقدام نماید. در این بین قرار شد با محوریت نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس جلسه ای جهت تعیین تکلیف مرجع صدور پروانه سرزمین ایرانیان (آیلند) تشکیل و تعیین تکلیف شود. همین طور وزارت نیرو تخصیص چاه و آب آشامیدنی مجموعه کارتینگ این مجموعه را انجام خواهند داد.
این نماینده مردم در قوه مقننه با اشاره به مصوبات فرهنگی جلسه، اظهار نمود: شرکت عمران شهر جدید پرند راه اندازی ۱۰ مسجد ۳۰۰ متری را در سال ۱۴۰۱ در دستور کار قرار خواهد داد.
خضریان با اشاره به این که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نسبت به ایمن سازی آزادراه تهران-ساوه در حد فاصل تهران به پرند حداکثر تا دو ماه آتی اقدامات لازم را انجام خواهد داد و در سال ۱۴۰۱ یک کلانتری جدید از طرف شرکت عمران راه اندازی خواهد شد، اظهار داشت: همین طور شرکت عمران شهر جدید پرند باتوجه به نیاز شهر میدان میوه و تره بار پرند در فاز ۶ را حداکثر تا ۱۵ اسفندماه تکمیل خواهدنمود.1400/11/30
11:26:03
0.0 / 5
440
تگهای خبر: آموزش , پروژه , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام