سرمدی:

قوانین برخورد با سارقان بازدارنده نبوده و نیازمند بروزرسانی است

قوانین برخورد با سارقان بازدارنده نبوده و نیازمند بروزرسانی است

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی معتقد می باشد قوانینی که هم اکنون در ارتباط با برخورد با دزدها و سارقان وجود دارد در مقابل جرم هایی که اتفاق می افتد خیلی بازدارنده نمی باشد و نخستین راه درمان اساسی سرقت های سطح شهر این است که زیرساخت های اقتصادی و اشتغال ایجاد شود و به زیرساخت های فرهنگی باتوجه به فرهنگ دینی و سنت خودمان بپردازیم.


کیومرث سرمدی واله در گفت و گو با ایسنا، درباب این که آیا قوانین مربوط به برخورد با دزدان و سارقان بازدارندگی لازم را دارد یا خیر، بیان کرد: در هر جامعه ای که با ناهنجاری و لطمه های جدی اجتماعی مواجه می شود، بروز این حرکات و مسائلی که خلاف عرف، شرع و قانون جامعه است طبیعتا علل مختلفی خواهد داشت.
ایشان سپس اشاره کرد: در ارتباط با این که با پدیده زشت سرقت در سطوح مختلف مواجه هستیم، نخستین راه درمان اساسی آن این است که زیرساخت های اقتصادی و اشتغال باید به وجود آمده و موانع بر سر راه ایجاد آنها برطرف شود، بدین مدلول که بهبود شرایط اقتصادی باید وجود داشته باشد، ضمنا باید به زیرساخت های فرهنگی و ایجاد فرهنگ مناسب باتوجه به فرهنگ دینی و سنت خودمان بپردازیم.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم در ارتباط با این که آیا قوانین موجود در ارتباط با برخورد با سارقان بازدارنده است است؟ اشاره کرد: واقعیت این است که قوانینی که هم اکنون داریم در مقابل جرم هایی که اتفاق می افتد خیلی بازدارنده نیستند و حتما باید این قوانین به روز شود و همین طور به اقتدار پلیس و حاکمیت توجه گردد.
سرمدی تصریح کرد: بطور مثال تشکیلات قضایی و انتظامی ما برای برخورد با سرقت های زیر ۲۰ میلیون تومان خیلی دستشان باز نیست که همچون این قوانین باید اصلاح و به روز شود تا ان شاءالله شاهد یک جامعه امن برای همه اقشار مردم باشیم.
وی در ارتباط با اینکه دلیلهای بالا رفتن آمار سرقت مانند دزدی از منازل و کیف قاپی و سرقت گوشیهای همراه در سطح شهر، اظهار داشت: با توجه به این که در آستانه تعطیلات ایام عید نوروز هستیم، رسانه ها، منابر و اهالی فرهنگ و بخصوص کسانی که کارشان مثل پلیس فنی است، باید به بحث آموزش و آگاه سازی مردم در این بخش اقدام نمایند و آموزش های لازم را به مردم بدهند. همین طور نهادهای امنیتی و حفاظتی و کسانی که در این رابطه مسئولیتی دارند باید به این مساله توجه داشته باشند.1400/12/18
23:29:55
0.0 / 5
341
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام