نماینده مجلس :

مذاکرات وین باید از مسائل روز منطقه و جهان متمایز شود

مذاکرات وین باید از مسائل روز منطقه و جهان متمایز شود

ایسکانیوز نوشت: نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: ارتباط دادن موضوعات وین به مسائلی که در سطح منطقه و بین الملل شاهدش هستیم، محلی از اعراب ندارد.ابراهیم عزیزی، با اشاره به برخی ادعاهای روسیه و تأثیر احتمالی آن بر مذاکرات وین اظهار نمود: جمهوری اسلامی ایران معتقد می باشد مسائل بین المللی روسیه بوسیله گفت و گو و مذاکره حل و فصل شود.
وی اضافه کرد: ایران کشاندن موضوعات بین کشورهای روسیه، آمریکا و چین به مسائل و مضوعاتی که میان ایران و 4+1 است را سزاوار نمی داند و بر حل مناقشات بوسیله گفت و گو تاکید دارد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با تصریح این که مسیر گفت و گو برای کشورهای متخاصم باز است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در میز مذاکرات برمبنای منافع ملی عمل می کند و مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی چهارچوب مذاکرات را بطور مشخص به تیم مذاکره کننده حاضر در وین ابلاغ کرده اند تا طبق آن عمل کنند.
وی تاکید کرد: ارتباط دادن موضوعات وین به مسائلی که امروز در سطح منطقه و بین الملل شاهدش هستیم، محلی از اعراب ندارد و این دو مسئله باید از یکدیگر متمایز شوند.
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: وزارت امور خارجه فعالانه این مساله را پیگیری می کند تا این دو مسئله از یکدیگر جدا دیده شود.
عزیزی با اعلان اینکه ایران از هر اقدامی که مسیر را به سمت صلح، ثبات و امنیت منطقه ای ببرد استقبال می کند، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همیشه بر راهکارهای مسالمت آمیز و همزیستی مبتنی بر عقلانیت را به تمام کشورها سفارش می کند.

بیشتر بخوانید: نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: موضع اخیر روسیه سنگ اندازی نیست فعال سیاسی اصولگرا: تیم مذاکره بدون تضمین آمریکا، روسیه، چین و اروپا نباید چیزی را امضا کند

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران سال هاست بواسطه نگاه های خصمانه و رفتارهای غلط نظام سلطه لطمه دیده است و درک جدی از این نوع رفتارهای کشورهای باصطلاح متمدن دارد که با نام حقوق بشر جنایت های بشری انجام می دهند و با نام مبارزه با تروریست، بی رحمانه ترین اقدامات را مقابل مردم بی گناه کشورها انجام می دهند.
وی تاکید کرد: سفارش ایران حل مناقشات بوسیله مذاکره و پرهیز از اقدامات همراه با خصومت است.
عزیزی درباره احتمال رسیدن به توافق در مذاکرات وین تاپایان سال اظهار نمود: جمهوری اسلامی تعجیل در مذاکرات و هر اقدامی که ضرب آهنگش با اهداف نامشخص ضرب الاجلی را بر مذاکرات تحمیل کند نمی پسندد. پس معتقدم تعجیل و تأخیر در مذاکرات هر دو امری مذموم است و تصمیم هوشمندانه تنها راه رسیدن به انتفاع در وین است.
وی اشاره کرد: سفارش مجلس شورای اسلامی این است که در زمین ضرب الأجل ها بازی نکنیم و تأخیر بی مورد را هم سزاوار نمی دانیم، تصمیم شجاعانه و هوشمندانه مبتنی بر منافع ملی بهترین راه حل است که تیم مذاکره کننده باید در وین دنبال کنند.
به گزارش ایسکانیوز، حسین امیرعبداللهیان روز دوشنبه در نشست هم اندیشی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی آخرین تحولات در رابطه با حوزه سیاست خارجی خصوصاً در حوزه گفت وگوهای وین و تحولات اوکراین را تشریح نمود و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از نهایی کردن یک توافق خوب و قوی استقبال می کند. وی ادامه داد: در حوزه رعایت خطوط قرمز تعیین شده، خصوصاً تضمین های مؤثر اقتصادی و حداکثرسازی منافع جمهوری اسلامی ایران عزم جدی داریم.
وزیر امور خارجه اضافه کرد: ضمن ایستادگی در حفظ و رعایت خطوط قرمز، اجازه نخواهیم داد هیچ عامل خارجی منافع ملی کشور را در مذاکرات وین برای لغو تحریم ها، تحت تاثیر قرار دهد.


21217

1400/12/19
14:43:28
0.0 / 5
307
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام