نماینده مردم مباركه در مجلس:

تحقق شعار سال، همت و اراده همگانی را طلب می کند

تحقق شعار سال، همت و اراده همگانی را طلب می کند

اصفهان نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مهم ترین راهکار برای تحقق شعار سال همت و اراده از جانب مسؤلان و پشتیبانی از سوی قوای بالا دستی است و به شکلی همت همگانی برای تحقق آن نیاز است.پروین صالحی در گفتگو با ایسنا درباره شعار سال جاری که از جانب مقام معظم رهبری سال «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» نام گذاری شده است، اظهار نمود: چند سال متوالی است که رهبر معظم انقلاب شعار سال را درباره مباحث اقتصادی انتخاب می کنند و این نامگذاری ها نه یک شعار بلکه نقشه راهی است که توسط ایشان به جامعه و مسؤلان مربوط عرضه می شود.

وی اضافه کرد: در این میان نقش مجلس شورای اسلامی باید یک نقش حمایتی باشد تا آنچه را که مقام معظم رهبری بعنوان نقشه راه تعیین می کنند با حمایت قوای سه گانه جامه عمل پوشانده شود. قوه مجریه به شکل مستقیم نقش اجرا دارد و قوه مقننه هم باید نقش نظارتی و حمایتی در اعمال درست این نقشه راه داشته باشد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس در پاسخ به این سؤال که چرا رهبری هر سال مبحث اقتصادی را برای شعار سال بر می گزینند، خاطرنشان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی با نقشه های شوم خود قصد دارند مردم را از نظر اقتصادی تحت فشار قرار دهند تا مسائل فرهنگی، اجتماعی و... کم رنگ تر شود. وقتی مردم درگیر معیشت خود باشند نمی توانند در عرصه های فرهنگی و اجتماعی نقش آفرینی کنند و بنابراین دشمن در کشورهایی که می خواهد سیاست های استعماری خویش را پیش ببرد از همین حربه استفاده می نماید. بنابراین مقام معظم رهبری هوشمندانه موضوعات اقتصادی را بعنوان شعار سالهای مختلف انتخاب کردند.

صالحی افزود: مشکلات اقتصادی با مشارکت مردم و مسؤلان قابل حل است. ازاین رو مهم ترین راهکار برای تحقق شعار سال همت و اراده از جانب مسؤلان و پشتیبانی از سوی قوای بالا دستی است. مهم ترین موانع هم سستی و بهانه جویی های بی مورد از جانب برخی مسؤلان است که نباید این سستی را شاهد باشیم. مردم و مسؤلان باید مقابله جدی با عده ای که سود خویش را در واردات و ابستگی به خارج می دانند، داشته باشند.

وی اضافه کرد: برخی موانع تولید و کاهش بهره وری با توسل به شرکتهای دانش بنیان قابل حل است و اقتصاد کشور که در بخش کشاورزی وابستگی زیادی دارد با کمک شرکتهای دانش بنیان و کار تحقیقاتی گسترده این وابستگی قابل رفع است.

نماینده مردم مبارکه در مجلس، تصریح کرد: کشور در اشتغال آفرینی هم گرفتار مشکل است و چون سرمایه غنی از جوانان داریم که دارای تحصیلات عالی هستند باید زمینه ای فراهم گردد تا جوانان در همان رشته های در رابطه با خود صاحب کار شوند که در اینباره هم شرکتهای دانش بنیان می توانند نقش مهمی ایفا کنند. با تقویت تولید هم باید زمینه اشتغال سالم برای جوانان فراهم گردد.
1401/01/03
14:06:13
0.0 / 5
331
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام