اكبری تالارپشتی:

کیفیت تولیدات داخلی با استفاده از توان شرکتهای دانش بنیان ارتقاء پیدا می کند

کیفیت تولیدات داخلی با استفاده از توان شرکتهای دانش بنیان ارتقاء پیدا می کند

به گزارش پارلمان ایران دات کام رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد که با استفاده از توان دانش بنیان ها، کیفیت تولیدات ارتقاء پیدا می کند بنابراین میتوان با تحقق این مهم، توان رقابت پذیری و صادرات محور بودن تولیدات را افزایش داد.


عزت الله اکبری تالارپشتی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به نامگذاری سال 1401 از جانب مقام معظم رهبری به نام سال «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» اظهار داشت: مقام معظم رهبری هر ساله با تعیین شعار سال، راه درست، نیاز و اولویت اصلی کشور را به مسؤلان گوشزد می کنند؛ هم اکنون تمامی صنایع و معادن موجود در کشور در حوزه های مختلف همچون بخش های دولتی و خصوصی باید با شرکتهای دانش بنیان ارتباط داشته باشند و با استفاده از توان و تخصص این شرکت ها بهره وری خویش را بالا برند.
نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با افزایش بهره وری اهداف پیشبینی شده در قانون برنامه توسعه محقق می شود از طرفی با استفاده از دانش بنیان ها کیفیت تولیدات ارتقا یافته و با تحقق این مهم توان رقابت پذیری و صادرات محور بودن تولیدات افزوده می شود.
وی با اشاره به اینکه تمامی تولیدات کشور باید صادرات محور و فناورپایه باشد، افزود: تمامی صنایع باید از راه انعقاد قرارداد با شرکتهای دانش بنیان از توان و تخصص آنها بهره گیرند؛ این امر باعث رشد و رونق تولید و ارتقاء کیفیت محصولات داخلی می شود.
این نماینده مجلس تصریح کرد: دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید صنایع را ملزم به همکاری با شرکتهای دانش بنیان کنند و با تدوین دستورالعمل ها از دانش و تخصص این بخش استفاده کنند. در صورتیکه دولت مشوق هایی برای بنگاه های تولیدی که با شرکتهای دانش بنیان همکاری می کنند در نظر گیرد، جهش رشد سرعت بیشتری می گیرد.
او در آخر اظهار داشت: استفاده از تخصص شرکتهای دانش بنیان باعث رونق تولید می شود، مشکل بیکاری هم برطرف خواهد شد. با پشتیبانی از خیلی از صنایع موجود در کشور مانند صنعت پوشاک میتوان با سرمایه اندک، اشتغال بسیار ایجاد کرد.
منبع:

1401/01/05
13:05:16
0.0 / 5
332
تگهای خبر: برنامه , دولت , رهبری , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳