با اشاره به شعار سال ۱۴۰۱

سرمدی: در بودجه ۱۴۰۱ احکام مناسبی برای پشتیبانی از تولید دانش بنیان و اشتغالزایی وجود دارد

سرمدی: در بودجه ۱۴۰۱ احکام مناسبی برای پشتیبانی از تولید دانش بنیان و اشتغالزایی وجود دارد

به گزارش پارلمان ایران دات کام عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بودجه ۱۴۰۱ احکام مناسبی برای تحقق منویات رهبری در بحث پشتیبانی از تولید دانش بنیان و اشتغالزایی وجود دارد که مسئولین اجرایی به شایستگی از تمام ظرفیت آن استفاده کنند.به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، کیومرث سرمدی واله عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ بیان نمود: در بودجه ۱۴۰۱ احکام مناسبی برای تحقق منویات رهبری در بحث پشتیبانی از تولید دانش بنیان و اشتغالزایی وجود دارد که امیدواریم مسئولین اجرایی به شایستگی از تمام ظرفیت آن استفاده کنند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس یازدهم اظهار داشت: در سه حوزه پشتیبانی از کالای ایرانی، کمک به استقرار شرکتهای دانش بنیان و همینطور امتیازات مالی این شرکت ها به شرح زیر امکان حمایت گسترده از تولیدات دانش بنیان فراهم است.

وی اضافه کرد: بعنوان نمونه دستگاههای اجرایی برای خرید محصولات دانش بنیانی که برای بار اول تولید می شوند به برگزاری مناقصه نیازی ندارند. همینطور استانداران ملزم شده اند حل مسائل بومی را با استفاده از دانش بنیان ها در دستورکار و اولویت قرار دهند.

سرمدی تصریح کرد: در بحث کمک به استقرار دانش بنیان ها صدور سند مالکیت اعیانی برای ساختمان های ساخته شده توسط بخش خصوصی در اراضی پارک علم و فناوری فراهم شده به علاوه قرار است فضاهای مازاد دستگاههای اجرایی به استقرار شرکتهای دانش بنیان تخصیص پیدا کند و همینطور امکان واگذاری اراضی پارک های علم و فناوری در چارچوب قراردادهای مشارکت، اجاره و یا واگذاری قطعی به شرکتهای دانش بنیان وجود دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بخش سوم یعنی امتیازات مالیاتی قابل عرضه به شرکتهای دانش بنیان، اعطای اعتبار مالیاتی معادل ۳۰ درصد سرمایه گذاری شرکتهای بورسی و همینطور اعطای اعتبار مالیاتی معادل هزینه انجام شده برای انجام فعالیتهای تحقیق و توسعه و بالاخره معافیت مالیاتی، کمک های بلاعوض دولتی به دانش بنیان ها را میتوان برشمرد که این احکام و دستورات بودجه ای اگر با جدیت و ان شاءالله فوریت در دستور کار دستگاههای اجرایی قرار گیرد، امیدواریم در رونق تولید دانش بنیان در کشور شاهد جهش باشیم.

منبع:

1401/01/06
14:15:09
0.0 / 5
442
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱