زنان پشت در بسته ورزشگاه مشهد جزئیات نشست فراکسیون زنان مجلس با وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال

زنان پشت در بسته ورزشگاه مشهد جزئیات نشست فراکسیون زنان مجلس با وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال

به گزارش پارلمان ایران دات کام فارس نوشت: سخنگوی فراکسیون زنان مجلس ضمن اشاره به حواشی بازی فوتبال ایران- لبنان اظهار داشت: باید زیرساخت های لازم برای حضور توام با احترام بانوان در ورزشگاه فراهم گردد.سارا فلاحی سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست روز گذشته این فراکسیون درباره بررسی حوادث بازی فوتبال ایران و لبنان برگزار شد و مسئولانی از فدراسیون فوتبال در آن حضور داشتند خاطرنشان کرد: فراکسیون زنان در جهت بررسی چرایی و چگونگی حادثه ورزشگاه مشهد در بازی تیم ملی فوتبال ایران و لبنان وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال را برای پاره ای توضیحات به مجلس فراخواندند.

وی اضافه کرد: با عنایت به اینکه این حادثه منجر به جریحه دار شدن افکار عمومی و سواستفاده معاندین و عدم توجه به جایگاه برخی از بانوان فوتبال دوست کشورمان در بیرون ورزشگاه شد که به قصد دیدن مسابقه فوتبال درب ورزشگاه تجمع کرده بودند برای فراکسیون حضور وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال را در مجلس لازم دید. بر مبنای توضیحات سجادی وزیر ورزش و ماجدی رئیس فدراسیون فوتبال از یک ماه و نیم پیش از روز بازی، ورزشگاه مشهد برای این بازی توسط ای اف سی واجد استانداردهای لازم دیده شد.
بیشتر بخوانید: احتمال«ماست مالی» حادثه مشهد توسط دولت / پروژه مشمول گذر زمان می شود ؟ چه کسی دستور تاریخی پاشیدن اسپری فلفل به زنان را صادر کرد؟ / افکارعمومی در انتظار پاسخ شفاف سوالی ملی مطهری: بلیط فروشی و پذیرایی با گاز فلفل ؟ / از رفتار طالبان تقلید می کنندسخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ماجدی دلیل انتخاب ورزشگاه مشهد را به غیر از مسائل اعتقادی و استعانت از امام هشتم کوشش برای تمرکز زدایی و توسعه فوتبال خارج از تهران عنوان نمود و گفت به هیچ عنوان قرار نبود بازی با حضور تماشاگر صورت گیرد بنابراین ما در برگزاری این بازی مشکلی نداشتیم اما ششم فروردین ستاد کرونای مشهد اعلام نمودند تا ۳۰ درصد تماشاگران می توانند وارد ورزشگاه شوند و بعد در ادامه بدون مجوز وزارت کشور آنرا به ۵۰ درصد رساندند و در این میان هیچ بحثی از اجازه ورود بانوان به ورزشگاه نبود و ۲ تا اپراتور بدون مجوز به بانوان بلیط های نامعتبر فروخته بودند.

فلاحی اظهار داشت: ماجدی در ادامه توضیحات خود اظهار داشت که اعلام ستاد کرونا برای حضور تماشاگران در ورزشگاه غیر منتظره بود و با عنایت به استقرار تیم ها و عدم امکان جابجایی مسابقه ما چاره ای جز برگزاری مسابقه در مشهد نداشتیم. وزیر ورزش هم در بخشی از توضیحات خود گفتند در حالیکه ناظر بازی با دیدن این حجم از جمعیت تهدید به پیشگیری از شروع بازی نمودند اما برای ایشان توضیح داده شد که بیرون از ورزشگاه ازدحام جمعیت است و ما مجبور شدیم بیشتر از حدمعمول اجازه ورود دهیم ایشان در ادامه به نقل از عوامل انتظامی ورزشگاه گفتند در این اثنا که درها بسته شده بود با ازدحام چندصد نفر از بانوان مواجه شدیم که هر آن امکان شکستن درها و ورود آنها و بر هم خوردن نظم بازی بودیم که در ادامه و خارج از برنامه حواشی پیش آمد که ما به شدت از این اتفاق متاسف هستیم.

وی تصریح کرد: اعضای فراکسیون پس از استماع توضیحات مسئولین ذی ربط ضمن اعتراض به بی مبالاتی و عدم توجه مسئولین به عدم رعایت قوانین و ناهماهنگی در دریافت مجوز حضور تماشاگران و رفتارهای خودسرانه که منجر به توهین به جایگاه و کرامت بانوان در بیرون از ورزشگاه مشهد شد اعلام نمودند باید زیرساخت های لازم برای حضور توام با احترام بانوان در ورزشگاه فراهم گردد که هم وزیر ورزش و هم رئیس فدراسیون فوتبال اعلام نمودند ما توان ایجاد شرایط لازم و توام با احترام بانوان در ورزشگاه ها را داریم به شرط آن که افراد غیر مسئول در کار ما دخالت نکنند و وزارت کشور و سایر نهادهای ذی ربط به توان ما اعتماد کنند و با امنیت خاطر کار را به ما بسپارند.

فلاحی همینطور اضافه کرد: با عنایت به اینکه یکی از شرایط فیفا برای حضور تیم های ملی و باشگاهی ما در مسابقات و تورنمنت های جهانی و بین المللی، حضور بانوان در ورزشگاه ها است ما باید هر چه سریع تر و برای پیشگیری از محرومیت فوتبال ملی و باشگاهی مان در این راه حرکت نماییم برای همین اعضای فراکسیون زنان از وزیر ورزش خواستند شرایط را بگونه ای برای حضور بانوانمان در ورزشگاه ها آماده کنند که امنیت، کرامت و شان آنها رعایت شود و این مهم در سایه یک راهبرد عقلانی انجام پذیر خواهد بود.

سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در انتها تصریح کرد: در جهت همفکری بیشتر فراکسیون زنان و وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال مقرر شد جلسات دیگری با محوریت فراکسیون برگزار گردد.

۲۱۲۱۲


منبع:

1401/01/17
21:39:02
0.0 / 5
361
تگهای خبر: برنامه , پروژه , دولت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام