انتقاد مقتدایی از کمبود انسولین در کشور

انتقاد مقتدایی از کمبود انسولین در کشور

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از کمبود انسولین و نوار قند خون در کشور انتقاد نمود و اظهار داشت که در صورت حل نشدن این مشکل، اقدامات نظارتی لازم صورت می گیرد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، عباس مقتدایی درباره مبحث کمبود انسولین اظهار داشت: شخصاً به همراه نمایندگان، در مدت گذشته دوبار به وزیر بهداشت درمورد کمبود انسولین و نوار قند خون تذکر داده ایم اما اقدام موثر و ملموسی صورت نگرفت.
وی ادامه داد: در ایام اخیر در اصفهان انسولین و... نایاب شده و افراد مبتلا به قند خون به شکل جدی از مدیریت وزارت بهداشت گلایه مندند.
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار نمود: رئیس جمهوری، سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد همواره تاکید دارند که پشتیبان وزارت بهداشت هستند اما شرایط موجود مبین عدم توانمندی وزارت بهداشت در مدیریت وضعیت است. چرا ما باید هر لحظه در مبحث دارو و تجهیزات پزشکی با بی تدبیری برخی مدیران، بحران سازی نماییم و سبب ایجاد فشار مادی و معنوی به بیماران شویم؟
نماینده اصفهان افرود: در مورد نایاب شدن انسولین در اصفهان و کشور به وزیر بهداشت نامه ای نوشتم و اگر اقدامی نشود، اساسا برخورد نظارتی لازم را با آقای عین اللهی خواهیم داشت.
مقتدایی خاطرنشان کرد: دولت نباید اجازه دهد که عدم مدیریت صحیح متولیان در وزارت بهداشت سبب کاهش سرمایه اجتماعی دولت شود. اخیراً وزارت بهداشت در بحث آزمون دستیاری پزشکی هم حجم بالایی از نارضایتی را بوجود آورده است.
منبع:

1401/01/25
13:26:27
0.0 / 5
775
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام