نشانه های مردمی بودن مسئولان از دید یک نماینده مجلس

نشانه های مردمی بودن مسئولان از دید یک نماینده مجلس

به گزارش پارلمان ایران دات کام یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: قدرت و سرعت تصمیم گیری برای حل مشکلات در میان مسئولانی که میان مردم بوده و زندگی مانند عموم جامعه دارند، بمراتب بیشتر است.


هادی بیگی نژاد در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری خطاب به مسئولان نظام و چگونگی تقویت خاصیت مردمی بودن در مسئولان، بیان کرد: مردمی بودن مسئولان خاصیت های مختلفی دارد؛ یکی از آنها زندگی کردن مسئولان مانند مردم است، ماشینی که مسئولان سوار می شوند مانند عموم جامعه باشد. خانه ای که مسئولان در آن سکونت دارند مانند عموم جامعه باشد، زندگی مسئولان در سطح عرف جامعه باشد، این ها خود از نشانه های مردمی بودن است.
ایشان سپس اظهار نمود: رفتاری که مسئولان دارند باید بیان کننده این باشد که در میان مردم بوده و صدای مشکلات آنان را شنیده و به آنها توجه می کنند. نباید اینطور باشد که مشکلات را بشنویم ولی کاری نکنیم، باید مشکلات مردم را پیگیری نماییم. از نظر بنده عمده مردمی بودن به این است که شکل زندگی مسئولان مانند عموم جامعه باشد.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: از طرف دیگر زمان هایی که مسئولان با مردم نیز سپری می کنند مهم است؛ مردم نباید احساس کنند که مسئولان طبقه ای جداگانه از عموم جامعه هستند، اگر یک مسئول با مردم و گروههای مختلف در ارتباط بوده و صدای آنان را بشنود، در هر لحظه مشکل آنان را می بیند و تشخیص می دهد.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه اشاره کرد: اساسا رفتار مسئولِ مردمی متفاوت تر خواهد بود از مسئولی که بنشیند تا گزارش به او برسد. این گزارش پله پله می رود تا به گوش مسئول برسد، سپس مدت ها طول می کشد تا تصمیم لازم اتخاذ شود. اما مسئولی که در میان مردم باشد خیلی سریع می تواند برای حل مشکل تصمیم گیری کند.
بیگی نژاد در آخر با اعلان اینکه قدرت و سرعت تصمیم گیری در مسئولی که در میان مردم است و زندگی مردمی دارد متفاوت خواهد بود و بمراتب بیشتر خواهد بود، اضافه کرد: بطورمثال در زمینه بهداشت و درمان مسئولی که به روستاها نرفته و صدای مشکلات مردم را نشنیده است، در چنین شرایطی درد مردم را هم نخواهد فهمید. امروز ما در زمینه درمان روستایی بسیار افت کردیم، علت هم این بوده که مسئولان بهداشت و درمان در ۱۰ سال اخیر در میان مردم در شهرها و روستاهای کوچک نرفته اند.
منبع:

1401/01/27
09:24:15
0.0 / 5
329
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲