رئیس مجلس به منتقدان گرانی پیوست

رئیس مجلس به منتقدان گرانی پیوست

ایسنا نوشت: رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نمایندگان مجلس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را باید به صورت ویژه نصب العین قرار دهند، چون که در خیلی از مناطق کشور نمایندگان در نظر مردم نزدیکترین نمونه از مسؤلان کشوری هستند.محمدباقر قالیباف در نطق قبل از دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع) به تمامی مردم ایران و عموم محبان و شیعیان آن حضرت در سرتاسر جهان، بیان نمود: رهنمودهای معظم انقلاب در دیدار با کارگزاران نظام مجموعه ای از تذکرهای اخلاقی عمیق و سفارش های کاری دقیقی بود که راه عبور از مسیر پر پیچ و خم کارآمدی نظام را نشان داده است.
وی اضافه کرد: در نظر داشتن رضای الهی در کارها، پرهیز از رفتارهای نمایشی، دوری از غرور و انفعال و مغتنم شمردن فرصت مسئولیت تکلیفی برای عموم مسؤلان کشور به حساب می آید، اما نمایندگان مجلس این رهنمودها را باید به صورت ویژه نصب العین قرار دهند، چون که در خیلی از مناطق کشور نمایندگان در نظر مردم نزدیکترین نمونه از مسؤلان کشوری هستند و کار درست و غلط یک نماینده نقش موثری در اعتماد مردم به کلیت نظام خواهد داشت.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: علاوه بر این رهبر معظم انقلاب سفارش کاری مهمی هم در این دیدار بیان نمودند که بخش هایی که در ارتباط با مجلس است حتما مورد توجه همه نمایندگان قرار خواهد گرفت. اما در این بین با عنایت به اهمیت زیاد برنامه هفتم توسعه ضروریست توضیح داده شود که مجلس یازدهم اعتقاد دارد با تعیین پیشران های اصلی اقتقصادی، فرهنگی و اجتماعی باید مدل برنامه نویسی برنامه هفتم متحول شود تا به جای کلی گویی و تصویب مجموعه ای از احکام آرمانی غیر قابل دستیابی، برنامه عملیاتی را تصویب نماییم که همه ظرفیت های کشور را بر اولویت های مشخص هماهنگ و هم افزا کند و در همین راستا از سال قبل بحث های کارشناسی در کمیسیون های مجلس و مرکز پژوهشها صورت گرفته است و مجلس آماده است هماهنگ و هم افزا با دولت در اسرع وقت این برنامه را به تصویب برساند.
قالیباف در ادامه بیان نمود: ان شاءالله با عمل به سفارش های اخلاقی شخصی و اجتماعی رهبر معظم انقلاب و سفارش های کاری ایشان بتوانیم بیشتر از پیش در ایفای وظیفه مسئولیت خود در پیشگاه مردم سربلند باشیم.

وی ضمن اشاره به وضعیت گرانی ها که باید مورد توجه مسؤلان اجرایی قرار گیرد، تصریح کرد: گرانی اقلام اصلی معیشت و رفاه مردم نکته مهمی است و درست است که ریشه گرانی ها در تورم ناشی از عملکرد دولت های پیشین است، اما این مسئله وظیفه دستگاههای مربوطه را در کنترل قیمت ها نفی نمی کند و امیدوارم تلاشهای شبانه روزی آنها در مهار زدن بر افسار گرانی ها هر چه سریع تر به نتیجه برسد و نگرانی های مردم در تأمین معیشت برطرف شود.
رئیس مجلس تصریح کرد: لازم به ذکر است کشتار هدفمند مردم مظلوم فلسطین به دست جنایتکاران صهیوینست و هتک حرمت مسجد الاقصی را به شدت محکوم می نماییم و این قبیل اقدامات مبین ترس روز افزون رژیم اشغالگر صهیونیستی از مقاومت شجاعانه مردم فلسطین است.
قالیباف بیان نمود: به اشغالگران اخطار می دهیم که آتش خشم تاریخی مسلمانان از هر زمانی شعله ورتر شده است و مجازاتی سخت و درهم کوبنده در انتظار آنها است. خون شهید راه حق را آشکار، مجاهدان فی سبیل الله را مصمم و صف منافقان را از مومنان جدا می کند.
وی با اشاره به اینکه فلسطین بیدارتر از همیشه است، اظهار داشت: ناقوس مرگ اشغالگران و متجاوزان به صدا درآمده است. جوانان مسلمان بخصوص جوانان مجاهد فلسطنی به لطف خداوند انتقام برادران و خواهران خویش را از صهیونیست های آدم کش و غاصب خواهند گرفت و جمهوری اسلامی ایران تا دستیبابی به هدف نهایی و با تمام قوا پشتیبان انتفاضه نوین مردم عزتمند و شجاع فلسطین خواهد بود و جبهه متحد و مقتدر مقاومت در سرتاسر جهان نقشه های دشمن صهیونیست را نقش بر آب خواهند کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به دولت های کشورهای مسلمان اظهار نمود: دولت های کشورهای مسلمان در ماه رمضان باید همصدا با ملت های بیدار و غیور خود جنایت های رژیم اشغالگر و رو به زوال صهیونیستی را محکوم کنند. بدون شک دولت هایی که در مقابل قتل فلسطینیان سکوت کرده اند، در نظر مسلمانان همدست جنایتکاران هستند.
قالیباف اضافه کرد: هر کسی که امروز در عمل پشتیبان مردم فلسطین نباشد و برای قطع ید جنایتکاران صهیونیست اقدامی نکند، به محاربه با خدا برخاسته است، هر چند که روزه بگیرد و نماز بگذارد همانا جز این نیست که خداوند از دوستی ورزیدن با کسانی که با شما در دین جنگیده اند و از سرزمین خود بیرونتان رانده اند یا در بیرون راندنتان همدستی کرده اند، شما را باز دارد و هر که با آنها دوستی ورزد از ستمکاران خواهد بود.


21217

1401/01/29
08:13:39
0.0 / 5
670
تگهای خبر: برنامه , تصویب , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام