تحقیق و تفحص از اتاق ایران به صحن رسید

تحقیق و تفحص از اتاق ایران به صحن رسید

انتظار می رود، محتوای کارشناسی تحقیق و تفحص  و پاسخ های مستند گردانندگان اتاق، فضایی را ایجاد نماید که امکان قضاوت برای کارشناسان فراهم گردد.به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از خبر آنلاین، تحقیق و تفحص مجلس از ابزارهای نظارتی قانونی قوه مقننه است که برای شناسایی و برخورد با انحرافات و فسادهای احتمالی در نهادها پیشبینی شده است. مجلس یازدهم هم بعنوان رکورددار استفاده از این ابزار، شناخته می شود. اغلب تحقیق و تفحص های این مجلس، بی سر و صدا یا کم سر و صدا بوده است اما تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی که امروز به صحن بهارستان رسید، از جنس تحقیق و تفحص هایی است که به علت داشتن پیشینه جنجالی، پر سر و صدا خواهد بود، تا حدی که شاید حاشیه آن بر متن غلبه کند.
ویدیوی دردسرساز شافعی
دی ماه سال قبل ویدئویی قدیمی از رئیس اتاق بازرگانی منتشر گردید که در آن غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران در آن اظهار داشته بود: «این نمایندگان خیلی افراد خالی هستند و به ما ( اعضای اتاق بازرگانی) نیاز دارند تا شارژشان نماییم. برخی از نمایندگان مجلس خیلی جالبند، نماینده شهر من بالاترین پستی که داشته محافظ آقای صالحی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی بوده است.» شافعی در این صحبت هایش علاوه بر مجلس درباره دولت هم اظهار داشته بود: «از این قبیل نماینده ها در این مجلس کم نیستند. این نمایندگان خیلی افراد خالی هستند و نیازمند این هستند که چیزی پای تریبون بگویند. به ما ( اعضای اتاق بازرگانی) نیاز دارند تا شارژشان نماییم. عمق نمایندگان مجلس در مسائل اقتصادی بسیار کم است به صورتی که آدم از اینکه این افراد می خواهند کشور را اداره کننده درمانده می شود. دولت هم خیلی دست کمی از این نمایندگان ندارد.»
صحبت های شافعی واکنش تند نمایندگان مجلس را به همراه داشت تا آنجایی که علی نیکزاد عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: «آقای شافعی در قد وقواره ای نیست که بگوید ما از مجلس پشتیبانی می نماییم، حرفی که او زده گنده تر از دهانش است».
محسن زنگنه نماینده تربیت حیدریه هم از دیگر نمایندگانی بود که واکنش نشان داد و اظهار داشته بود: «آقای شافعی کسی است که پس از ۲۰ سال صدرات بر اتاق بازرگانی باید پاسخگو باشد که چقدر به تولید و تجارت و بازرگانی و بخش خصوصی توجه کرده نه این که به نمایندگان مردم هجمه وارد کند، حداقل به نماینده شهر خودش اسائه ادب نمی کرد.»بیشتر بخوانید: تدارک تسویه حساب سنگین با منتقدی که «حرف گنده تر از دهنش زده » / قالیباف: تحقیق و تفحص از اتاق ایران به صحن می آید


منبع:

1401/01/29
20:43:59
0.0 / 5
362
تگهای خبر: دولت , قانون , قوه مقننه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام