اعلام زمان تبدیل طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت به قانون

اعلام زمان تبدیل طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت به قانون

ایسکانیوز نوشت: رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی زمان تبدیل به قانون شدن طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت را اعلام نمود.ولی اسماعیلی با اشاره به نتیجه اتمام کار طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار نمود: کار کارشناسی طرح دو ماه پیش در کمیسیون به اتمام رسید و با رای قاطع اعضای کمیسیون تقدیم هیئت رئیسه مجلس و با اولویت در دستور کار صحن قرار گرفت.
وی اضافه کرد: هفته گذشته جلسه ای با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس، لطیفی رئیس سازمان امور استخدامی، مرکز پژوهش های مجلس، معاونت قوانین و نظارت، طراحان طرح و تعدادی از نمایندگان درکمیسیون اجتماعی انجام شد تا طرح پیش از ورود به صحن بار دیگر چکش کاری شود.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه مباحث مفصلی انجام گرفت و خوشبختانه معاونت قوانین مجلس اشاره کرد که طرح استخدام کارکنان دولت مشمول اصل ۷۵ نمی گردد و بار مالی آن منتفی است.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تصریح این که مصوبات خوبی در این نشست داشتیم، اشاره کرد: سازمان استخدامی مکلف شد در ادامه با کمیسیون اجتماعی همکاریهای تخصصی بیشتری داشته باشد. همینطور مقرر شد کارگروهی با حضور مسؤلان اداری استخدامی کشور تا هفتم اردیبهشت مصوبه را نهایی و به مجلس گزارش دهد.بیشتر بخوانید: قالیباف: بی عدالتی موجود در قرارداد و حقوق کارکنان دولت را ساماندهی می کنیم ساماندهی استخدام کارکنان دستگاه های دولتی / بهارستان چشم به راه لایحه پاستور

اسماعیلی افزود: این کمیته ویژه در کمیسیون اجتماعی تشکیل و احکام آن صادر شد که اولین جلسه آن با حضور نمایندگان اداره استخدامی اجرا شد. خروجی مباحث این کمیته تا اردیبهشت ماه جمع بندی و به هیئت رئیسه مجلس تقدیم می شود.
وی با اشاره به مصوبه سوم جلسه اظهار نمود: در صورتیکه اختلافی میان دولت و مجلس دراین زمینه باشد، قرار است که جلسه ای با حضور رؤسای قوای مجریه و مقننه رئیس کمیسیون اجتماعی و رئیس سازمان امور استخدامی تشکیل و موارد اختلافی رفع گردد.
رئیس کمیسیون اجتماعی با بیان این خبر که طرح استخدام کارکنان دولت تا آخر بهار تبدیل به قانون می شود، اظهار داشت: این مساله ای است که رئیس مجلس به شدت پیگیر آن بود تا به نتیجه برسد. حالا برنامه به نحوی پیش می رود که تا آخر بهار نظر شورای نگهبان هم درباره مصوبه صحن گرفته شده و آخر بهار این مصوبه تبدیل به قانون شود.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: این قانون یک امنیت شغلی را برای افرادی که در قراردادها به آنان ظلم می شود به همراه خواهد آورد و خوشبختانه دولت دراین زمینه کاملاً مصمم و هماهنگ است.
وی اضافه کرد: حالا افراد با ۱۷ نوع قرارداد مشغول کار هستند که آمار دقیقی از اینها نداریم. آمار احتمالی نشان میدهد ۴۷۰ تا ۶۷۰ هزار نفر با این قراردادها مشغول کار هستند که هیچ امنیت شغلی ندارند و این طرح سبب می شود یک عدالتی در پرداخت ها صورت گیرد.۲۱۲۱۷

1401/01/30
22:22:59
0.0 / 5
1254
تگهای خبر: برنامه , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳