بررسی مبحث تبدیل وضعیت ایثارگران شرکت مخابرات در کمیسیون اجتماعی مجلس

بررسی مبحث تبدیل وضعیت ایثارگران شرکت مخابرات در کمیسیون اجتماعی مجلس

به گزارش پارلمان ایران دات کام عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از بررسی مبحث تبدیل وضعیت ایثارگران شرکت مخابرات با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه امروز این کمیسیون اطلاع داد.


کیومرث سرمدی در گفت و گو با ایسنا در تشریح جلسه امروز (سه شنبه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، بیان نمود: دستورکار جلسه امروز کمیسیون اجتماعی بررسی استنکاف شرکت مخابرات ایران و خودداری کردن از اجرای بند (د) تبصره ۲۰ در بحث تبدیل وضعیت ایثارگران بود.
وی ضمن اشاره به این که اگر وزارت خانه ای از اجرای قانون استنکاف کند طبق ماده ۲۳۴ آئین نامه مجلس شورای اسلامی این مورد قابل پیگیری می باشد، خاطرنشان کرد: در جلسه امروز وزیر ارتباطات، مدیرعامل شرکت مخابرات و مسئولین و معاونین آن حضور داشتند و بعد از طرح مبحث توسط نمایندگان و اصرار بر این که این قانون باید در شرکت مخابرات اجرا شود، استدلال وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت مخابرات این بود که چون ۵۱ درصد از سهام این شرکت به بخش خصوصی واگذار شده، سهامداران اصلی آن باید تصمیم بگیرند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: سهامداران اصلی شرکت هم در جلسه ای که داشته اند تصمیمی برای اجرای این قانون نگرفته اند و مدعی هستند که چون اعتباری برای بیمه در نظر گرفته نشده نمی توانیم این قانون را اجرا نماییم.
سرمدی در جمعی بندی جلسه امروز کمیسیون اجتماعی اظهار داشت: در نهایت نتیجه بحث با وزیر ارتباطات و معاونین وی و مدیرعام شرکت مخابرات و نمایندگان به اینجا رسید که وزیر مهلت دو هفته ای درخواست نمود به این شرح که هیات مدیره شرکت مخابرات باردیگر جلسه بگذارند و بحث را مطرح کنند که اگر در این هیات مدیره مصوب شد اعتباری برای این مورد در نظر گرفته شود و اجرا کنند که هیچ، اگر نه پیگیری مجلس به اعتبار خود باقی خواهد بود.1401/02/20
23:33:12
0.0 / 5
335
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵