قالیباف :

برای انقلاب از آبروی خود بگذریم

برای انقلاب از آبروی خود بگذریم

به گزارش پارلمان ایران دات کام مهر نوشت: رییس مجلس اظهار داشت: امروز جهاد ما مبارزه با گرانی است؛ امروز اگر می خواهیم به دشمن سیلی بزنیم و جواب غربزده های داخلی را بدهیم باید کار خودرا رها نکنیم.محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی بامداد امروز (چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه) در مراسم یادواره شهدای طلاب و روحانیون تهران که در محل وزارت کشور انجام شد ضمن تقدیر و تشکر از دست اندر کاران و برگزارکنندگان این جلسه، اظهار داشت: چنین نشست هایی نمادی از کارهای مستمر برای زنده نگه داشتن فرهنگ جهاد و شهادت است.
وی اشاره کرد: یکی از حرکت های جنگ نرم توسط دشمنان انقلاب و در رأس آنها رژیم صهیونیستی جوسازی هایی است که می خواهند ذهن جامعه را آلوده می کنند. اما این یادواره نشان داد که علما در سختی ها و مشکلات کجا هستند و چه نقشی ایفا کرده اند.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این جلسه نمونه ای از آنست که نشان دهیم روحانیت اهل فکر و اندیشه و مبتنی بر سنت های الهی و پیشتاز در میدان جهاد و شهادت است.بیشتر بخوانید: افشاگری تازه افشاگر سیسمونی گیت، این دفعه مقابل مهدی طائب + سند نماینده مجلس: حال مردم خوب نیست / رییس جمهور به مجلس دعوت شود تا توضیح دهد
قالیباف اضافه کرد: اگر همه صنوف و قشرها را نگاه نماییم سرآمد آنها در میدان جهاد از شهدا تا آزادگان گرفته، روحانیت است و این افتخاری برای این قشر است که چنین حضوری داشته اند؛ اخلاص، صفا، گذشت و شجاعت روحانیت در جبهه برای یکایک رزمندگان درس بود.
وی اشاره کرد: نمی توان در مجلسی، شهدا را یاد نماییم و به یاد شهید میثمی نیفتیم. روحانی جوانی که نماینده امام(ره) در قرارگاه بود و با رفتار و عمل خود اخلاق، شجاعت و آرامش در لحظات سخت را به ما آموزش می داد. گاهی که مقابل دشمن شرایط سختی پیش می آمد که نان، آب و سلاحی به ما نمی رسید شهید میثمی آنجا حضور پیدا می کرد، او همیشه در بحرانی ترین نقاط جبهه حاضر می شد و حرف و یاد از شهید میثمی نمادی از شهدای روحانیت است.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آنهال سربازان امام(ره) بودند، تربیت شدگان امامی که در طول زندگی جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گامی برنداشت و آنها هستند که فرهنگ شهدا را نگاه می دارند.
قالیباف با اعلان اینکه باید اهل جهاد باشیم، اظهار داشت: وقتی حرف از جهاد تبیین و تصمیم و محرومیت زدایی و جهاد سازندگی در بین است باید بفهمیم و بدانیم در مقابل ما دشمن وجود دارد. این که رهبر انقلاب حرف از جهاد تبیین می زدند در اصل این رسالت نبی مکرم اسلام بوده است و امروز علمای ما باید وارثان انبیا باشند که هستند. بدین سبب امروز جهاد تبیین در مقابل دشمن چه در جنگ نرم و چه در جنگ سخت رسالتی بر دوش علما است
وی اظهار نمود: باید در راه خود بایستیم و باقی بمانیم. طبیعتا در میدان جهاد باید هرچه داریم را با خود بیاوریم. هم جان و هم آبروی ما فانی است و باید برای انقلاب از این دو بگذریم. اگر به دنبال توفیق و رضوان الهی هستیم باید از جان و مال و آبروی خود بگذریم، نباید اینها ما را به حاشیه ببرد تا بتوانیم در متن جهاد و مبارزه باقی بمانیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که بدانیم که شرط پیروزی و رمز موفقیت در این راه، صبر و انتظار است، اظهار داشت: این وعده خدا و رسول خدا است. باید در مقابل دشمن ایستادگی داشته باشیم. اگر تردید پیدا نماییم هر تلاشی بی فایده خواهد بود. این مسیر حتما سختی دارد اما نباید منحرف بشویم یا تردیدی پیدا نماییم.
قالیباف اشاره کرد: امروز جهاد ما مبارزه با گرانی است؛ امروز اگر می خواهیم راه شهدا را ادامه بدهیم و به دشمن سیلی بزنیم و جواب غربزده های داخلی را بدهیم باید کار خودرا رها نکنیم و وظایف خودرا به درستی انجام بدهیم و به حاشیه نرویم. همه حرف ما امروز کارآمدی دین در اداره جامعه است. امروز کربلای پنج و جنگ و عملیات و ادامه راه شهید میثمی در این است که دین در قدرت باشد.
وی با اعلان اینکه باید به نارسایی های فعلی اختتام بدهیم، اظهار داشت: ما فرزندان انقلاب هستیم و می توانیم این کار را انجام دهیم و نباید تردیدی دراین زمینه داشته باشیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: امروز ما مسئولان باید جهاد تصمیم داشته باشیم و با اراده و تصمیمی درست و به جا برای حل مشکلات و منفعت مردم اقدام نماییم و تحت هیچ حرفی قرار نگیریم.
قالیباف اشاره کرد: باید بایستیم و کار خودرا به پیش ببریم، باید اثر گذار باشیم. امروز بدون شک دشمن می خواهد روی اراده، تصمیم و کارآمدی ما اثر بگذارد تا ما را در عمل گرفتار تردید کند. اما باید با همه زاویا و ابزار لازم، درایت و دقت لازم تصمیم بگیریم و تردید نکنیم و حتما می توانیم مسیر را ادامه دهیم.
وی عنوان کرد: فرهنگ ما فرهنگی بنی صدر نبوده و نیست. فرهنگ ما این است که هرچه توان داریم جمع نماییم و در راه درست بایستیم، در همه حوزه ها از اقتصاد و سیاست گرفته تا فرهنگ همین راهبرد درست است.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دشمن نتواند در تصمیم ما تردید بوجود آورد مطمئن باشید می کوشد کارهای بزرگ ما را کوچک و آلوده نشان دهد. این کار دشمن است و از آنها جز این نمی گردد و نباید توقع داشت. اما باید دقت نماییم با همه اینها لحظه ای جز برای خدمت به مردم کار نکنیم و از تصمیمات و وظایف خود غافل نشویم.
قالیباف متذکر شد: مسائل ملی، انقلابی، امنیتی و اقتصادی باید هدف ما باشد. نباید گرفتار جناح بازی، فرقه گرایی، گروه بندی و اختلافات درونی شویم. این خواسته قطعی دشمن است و دشمن می خواهد هم در جبهه انقلاب تزلزل بوجود آورد و هم اعتماد را بعنوان سرمایه اجتماعی نظام به خطر بیندازد. می خواهد بین دولت، ملت و امام و امت فاصله بیندازد اما ما هیچ گاه نباید چنین اجازه ای بدهیم و باید با همین باورها در میدان پیش برویم.
وی اشاره کرد: حواسمان باشد در جهاد تصمیم باید رفتار و مدیریت درست و حکیمانه داشته باشیم. باید موضوعات خودرا اصلی و فرعی نماییم و به هر موضوعی نپردازیم. باید موضوعات اصلی مهم مورد توجه و در اولویت ما باشند.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: امروز بدون شک موضوع اول گرانی و مسائل اقتصادیست. امر به معروف و نهی از منکر در نظام اسلامی ضروری و از اساس دین و اصل قانون اساسی ما است. اما اگر به مظاهر فساد دقت کنیم باید بدانیم که گرانی و ناعدالتی هم بزرگترین منکر است. باید این موارد را در اولویت بگذاریم.
قالیباف اظهار داشت: بعنوان یک فرد باخبر از آمار و اطلاعات و با تجربه عرض می کنیم؛ ما می توانیم چالش های اقتصادی امروز را حل نماییم. اگر همه دست به دست هم دهیم و در مقابل خدعه و نیرنگ دشمنان با دقت عمل نماییم با ظرفیت هایی که داریم می توانیم در یک برنامه پنج ساله کشور را به ثبات اقتصاد برسانیم و از این ناامنی های اقتصادی و نگرانی هایی که مردم دارند عبور نماییم.
وی بیان کرد: تردید نکنید که از جهت مالی و امکانات و مباحث اقتصادی، ظرفیت های لازم وجود دارد. در این بازه پنج ساله حتما در یک سال اول ۲۰ درصد از آثار و تغییرات را شاهد خواهیم بود تا مردم نیز امیدوار شوند؛ جبهه انقلاب این ظرفیت را دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: دشمنان و بدخواهان نمی خواهند به چنین توفیقی دست پیدا نماییم. اما ما دست به دست و در کنار هم می ایستیم تا در این راه پیش برویم و خدا هم به این حرکت برکت خواهد داد که از ظرفیت ها به بهترین شکل بهره برداری شود.
قالیباف اظهار داشت: این فرصتی بود تا به همه اطمینان بدهیم که از سختی های فعلی عبور می نماییم. مطمئنا دولت و مجلس در کنار مردم و سایر مسئولان شرایط را بهبود خواهیم بخشید.

۲۱۲۱۲

1401/02/22
11:45:09
0.0 / 5
396
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام