واکنش تند به انتقاد یک نماینده مجلس از نکبت ملی

واکنش تند به انتقاد یک نماینده مجلس از نکبت ملی

به گزارش پارلمان ایران دات کام ایسنا نوشت: دبیر انجمن خودروسازان ایران در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس در برنامه تلویزیونی واکنش نشان داد.چندی پیش، سارا فلاحی - نماینده مردم ایلام و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس - با حضور در یکی از برنامه های تلویزیونی، اظهارات تندی درباب صنعت خودرو بیان کرد که واکنش دبیر انجمن خودروسازان را در پی داشت.
احمد نعمت بخش در واکنش به جمله "خودرو ملی بیشتر شبیه نکبت ملی هست" اظهار نمود: یکی از وظایف خانم فلاحی در مجلس، پیگیری مسائل مربوط به امنیت ملی است. در این شرایط جای تاسف دارد که ایشان به بخش اعظمی از فعالان صنعتی و اقتصادی کشور توهین می کند و می توان اظهار داشت که نکبت ملی، توهین به ۵۵۰ هزار کارگر زحمتکش در صنعت خودرو و قطعه سازی است.
وی با اعلان اینکه به سبب محدودیتها و البته برخی سوء مدیریتها، صنعت خودرو کاستی هایی داشته که برای رفع آنها باید همت و همیّت ملی داشته باشیم، اضافه کرد: راه رفع مشکلات صنعت خودرو، تخریب و توهین به این صنعت نیست، چونکه مجموعه ای از مهندسان، متخصصان و کارگران متعهد و ساعی در این صنایع مشغول به کار هستند و مشکلات حاکم بر آن، بیش از آنکه ناشی از عدم توانایی باشد، به شرایط پیرامونی و فضای حاکم بر مدیریت اقتصادی کشور مربوط است.
وی ادامه داد: متاسفانه شخصی که نماینده مردم است و برای انجام وظایف خود از بیت المال حقوق دریافت می کند، در رسانه ای که با بودجه عمومی کشور اداره می شود، می نشیند و به کارگرانی که بیت المال و بودجه عمومی، حاصل دسترنج آنهاست توهین می کند.بیشتر بخوانید: انتقاد نماینده بهارستان از «دهن کجی مدیران سایپا و ایران خودرو به مجلس »: جلسه کمیسیون نیامدند
ترمز خودسری و ناپاسخ گویی خودروسازان کشیده می شود؟ / اولتیماتوم ۷۲ ساعته مجلس به مدیران ایران خودرو و سایپا هشدار نماینده تهران درباره «خطر بزرگ» ایجاد انحصار تازه برای خودروسازان


دبیر انجمن خودروسازان با اشاره به اظهارات این نماینده درباب تماسهای پشت پرده و اعمال فشار به سبب انتقاد به صنعت خودرو، اظهار نمود: سخن گفتن از مافیا و دست های پشت پرده دیگر نخ نما شده و بهتر است ایشان بجای جنایی کردن ماجرا، به صراحت اسامی این مافیا و کسانی که ایشان را تحت فشار گذاشته اند را اعلام کند؛ در غیر این صورت به صنعت کشور خیانت کرده است.
وی به صحبتهای این نماینده مجلس که مدعی بود کسی نمی تواند به خودروسازان تشر بزند نیز اشاره نمود و اضافه کرد: به برکت حرفها و حرکات پوپولیستی سال های اخیر، کار از تشر گذشته و تخریب و توهین به صنعت خودرو و قطعه سازی کشور نوعی محبوبیت و شهرت برای افراد به ارمغان می آورد؛ بنا بر این است که تاختن بر صنعت خودرو ایران به حرف مشترک همه افراد، گروه ها و جناح های سیاسی تبدیل گشته و از ۲۰: ۳۰ تا بی. بی. سی در حمله به این صنعت، همسو هستند.
وی درباب موضوع واردات خودرو که در صحبتهای این نماینده مجلس هم مطرح شده بود، اظهار داشت: شرکتهای خودروساز و قطعه ساز به هیچ عنوان با واردات خودرو به کشور مخالف نیستند؛ برای اینکه از این ممنوعیت نفعی نبرده و نمی برند.
دبیر انجمن خوروسازان افزود: قیمت و امکانات خودرو های ساخت داخل و محصولات مشابه خارجی کاملا مشخص است و اتفاقا واردات خودرو، خیلی از حقایق درباب سطح خودرو های داخلی و شیوه قیمت گذاری آنها را نشان خواهد داد.
او در آخر اظهار داشت: این نماینده مجلس در صحبت های خود ادعا کرد مدیرانی بوده اند که بعد از انتقاد به خودروسازان برکنار شده اند و همین طور نخبگانی بوده اند که خودروسازان، آنها را از کشور فراری داده اند؛ به صراحت و با تاکید از این عضو کمیسیون امنیت ملی می خواهیم که اسامی نمونه هایی از این دسته افراد را نیز اعلام نماید تا پیگیری های لازم برای رسیدگی به آنها صورت گیرد.
۲۱۲۱۷


منبع:

1401/03/10
09:44:30
0.0 / 5
467
تگهای خبر: برنامه , طرح , متخصص , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام