توضیح روابط عمومی مجلس درباره حقوق، حق ماموریت و اضافه کاری نمایندگان

توضیح روابط عمومی مجلس درباره حقوق، حق ماموریت و اضافه کاری نمایندگان

به گزارش پارلمان ایران دات کام خانه ملت نوشت: بر طبق استفساریه ماده 6 قانون انتخابات سال 1378، مبنای محاسبه حقوق نمایندگان مانند کلیه کارکنان دولت می باشد و نه بیشتر.روابط عمومی مجلس شورای اسلامی طی تکذیبیه ای درج اطلاعات اخیر درباره حقوق، حق ماموریت و اضافه کاری نمایندگان در بعضی رسانه ها را نادرست عنوان نمود و در این زمینه توضیحاتی را ارائه داد:

بتازگی اطلاعات نادرست و تحریف شده درباره حقوق و حق ماموریت و اضافه کاری نمایندگان در بعضی رسانه ها انتشار یافته است که در این زمینه چند نکته قابل توجه است؛
اولا این که ادعا می شود، نمایندگان ۱۷۵ ساعت اضافه کار و ۷ روز حق ماموریت دریافت کرده یا دریافت می کنند، واقعیت ندارد و تا حالا چنین اعداد و ارقامی در محاسبه حقوق نمایندگان وجود نداشته است. اطلاعات حقوق و دستمزد نمایندگان در سامانه حقوق و مزایای کارکنان دولت سازمان امور استخدامی ثبت شده است که خود نمایانگر کذب بودن اطلاعات اعلام شده می باشد.
ثانیا بر طبق استفساریه ماده ۶ قانون انتخابات سال ۱۳۷۸، مبنای محاسبه حقوق نمایندگان مانند کلیه کارکنان دولت می باشد و نه بیشتر.
ثالثا درباب اجاره دفاتر نمایندگان افزایش ۲۵ درصدی مصوبه دولت نیز اعمال نگردید.
بیشتربخوانید: ۱۷۵ ساعت اضافه کار و ۷روز حق ماموریت در ماه برای نمایندگان مجلس؟/ نماینده مجلس: ما همتراز وزیریم اما امکاناتمان ناچیز است

بنابراین کسانی که برمبنای اطلاعات اشتباه مبادرت به شایعه پراکنی مقابل مجلس می کنند، بهتر است رویه خود در تخریب مجلس را تغییر دهند.
از رسانه ها و فعالان محترم رسانه ای نیز انتظار می رود باتوجه به فضای تخریبی مقابل مجلس یازدهم، قبل از انتشار مطالب درباره مجلس از صحت و سقم آن باخبر شوند.
۲۱۲۲۰


منبع:

1401/03/16
09:18:48
0.0 / 5
292
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام