یك عضو كمیسیون عمران مجلس تاكید كرد

ایرلاین ها متناسب با ظرفیت ناوگان خود بلیط بفروشند

ایرلاین ها متناسب با ظرفیت ناوگان خود بلیط بفروشند

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایرلاین ها باید متناسب با شرایط و امکانات خود برنامه ریزی کرده و نسبت به فروش بلیط اقدام نمایند تا شاهد تاخیر های چند ساعته و اختلال در برنامه ریزی مسافران نباشیم.


رحمت الله فیروزی پوربادی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به لزوم ورود سازمان هواپیمایی به تاخیر چندین ساعته پروازها و نقص فنی هواپیماها، بیان نمود: حقیقت این است که ناوگان هوایی کشور ما فعال و به روز نیست. میانگین سنی هواپیماهای کشور بین ۲۰ تا ۲۵ و یا حتی بیشتر است. طبیعتا این هواپیماها با مشکلات قطعه روبرو شده و روند تعمیر و جایگزینی قطعه سبب تاخیر در پروازها می شود.
ایشان در ادامه اظهار نمود: امیدواریم با گشایش هایی که ایجاد خواهد شد شاهد ورود هواپیماهای جدید به ناوگان هوایی کشور باشیم. اما در شرایط کنونی لازم است که شرکت ها بر مبنای وضعیت ناوگان خود برنامه ریزی انجام دهند. برنامه ریزی خارج از ظرفیت ناوگان و افزایش پروازها سبب بروز مشکلاتی شده که در نهایت به تاخیر پرواز می انجامد.
نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شرکتهای هواپیمایی باید متناسب با امکاناتی که در دسترس دارند برنامه ریزی کرده تا بتوانند به صورت معقول به مسافران خدمات عرضه کنند. ناوگان هوایی کشور احتیاج به مساعدت ویژه دارد. باید هواپیماهای جدیدی وارد شود. از طرفی شرکتهای هوایپمایی هم برای ورود قطعه نیازهای ارزی دارند.
ایشان در ادامه تصریح کرد: دولت باید تسهیلات در اختیار ایرلاین ها قرار دهد تا بتوانند قطعه وارد کنند. ایرلاین ها هم باید متناسب با امکانات خود برنامه ریزی کنند تا شاهد تاخیرهای چند ساعت و نارضایتی مسافران نباشیم. سازمان هواپیمایی کشوری هم بعنوان متولی امر باید نظارت دقیقی بر این مورد داشته باشد.1401/03/16
21:40:43
0.0 / 5
345
تگهای خبر: برنامه , خدمات , دولت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام