انتقاد خضریان از مسئول دانستن کمیسیون اصل ۹۰ در بروز مشکلات حوزه پزشکی

انتقاد خضریان از مسئول دانستن کمیسیون اصل ۹۰ در بروز مشکلات حوزه پزشکی

به گزارش پارلمان ایران دات کام نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: شاهد این مصداق هستیم که کسانی که سال ها مسئولیت اجرائی داشته و در زمینه قانونگذاری حضور داشتند همه مشکلات را به گردن مجلس یازدهم و کمیسیون اصل 90 که پیگیر موضوع رفع مشکلات مردم در زمینه پزشکی است، می اندازند.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، علی خضریان در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی بیان کرد: در جلسه علنی امروز مجلس شاهد این مصداق هستیم که کسانی که سال ها مسئولیت اجرائی داشتند و در زمینه قانونگذاری حضور داشتند همه مشکلات را به گردن مجلس یازدهم و کمیسیون اصل ۹۰ که پیگیر موضوع رفع مشکلات مردم در زمینه پزشکی است، می اندازند.
وی ادامه داد: کارکرد کمیسیون اصل ۹۰ مشخص است و آنجا که طرز کار دستگاهها گرفتار مشکل است ورود کرده و بررسی می کند و برمبنای همین قوانینی که کمیسیون های تخصصی در ادوار مختلف تصویب می کنند اقدام می کند.
نماینده مردم تهران تصریح کرد: نمی گردد تعدادی از قوانین و سیسات های کلی را بیبنیم و همه را نبینیم. بطورمثال ماده ۲ سیاست های کلی اسلامی می گوید باید به جایگاه اول در منطقه آسیای جنوبی غربی در زمینه سلامت برسیم که سوالم این است که باتوجه به قوانین بالادستی و جاری در خصوص افزایش ظرفیت پزشکی در مناطق محروم چگونه می توانیم سکونت نماییم در صورتیکه در این مناطق کمبود پزشک بیداد می کند؟
خضریان با اشاره به اظهارات امروز وزیر بهداشت در جلسه علنی مجلس اظهار داشت: ایشان گفتند ما ظرفیت برای افزایش باید داشته باشیم. دانشکده های دندانپزشکی در ۱۰سال گذشته از ۱۸ به ۶۳ رسیده اما مجموعه کسانی که در این رشته پذیرش شده اند از حدود ۲۰۰۰ نفر به کمتر از ۱۵۰۰ نفر از سال ۹۴ تا ۱۴۰۰ رسیده که باید برای آن تلاش و اقدام نمود.
وی اضافه کرد: آقایان حرف از تخصص می زنند. آن روزی که کمیسیون ویژه برجام در این مجلس تشکیل شده بود آقایان پزشک عضو آن شده بودند همین آقایانی که امروز دم از تخصص می زنند، ولی امروز می گویند که هیچ کسی حق ندارد بر قانونگذاری در کشور نظارت کند.
علی نیکزاد بعد از این تذکر خضریان اظهار داشت: بالاخره طرز کار کمیسیون اصل ۹۰ مشخص است، ولی اگر کمیسیون های تخصصی با همدیگر کار را پیش ببرید بهتر است. الان شما موضوعی را فرمودید و دوستان هم نقطه نظرات خودشان را گفتند.
منبع:

1401/03/31
22:52:22
0.0 / 5
279
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام