اكرمی :

این بازی اصولگرایان است که خویش را منتقد دولت نشان می دهند

این بازی اصولگرایان است که خویش را منتقد دولت نشان می دهند

به گزارش پارلمان ایران دات کام قرن نو نوشت: عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز از احتمال تغییر وزیر صمت اطلاع داد و تصریح کرد ماجرای اصولگرایان، مستقلین و اصلاح طلبان صرفاً برای سرگرم کردن مردم است.


در آستانه یک سالگی دولت رئیسی یک وزیر تن به استعفا داد و وزیری دیگر کارت زرد گرفت. شاید اگر رئیسی به سفارش ها در چینش کابینه اش توجه می کرد و کابینه کم تجربه و کم سابقه را نمی چید چنین سرنوشتی آنهم انقدر زودهنگام برای دولتش رقم نمی خورد. سیدرضا اکرمی چهره سیاسی اصولگرا احتمال تغییر وزیر صمت را جدی دانست و تصریح کرد درباره عبدالملکی از ابتدا گفته شد که توان کار اجرایی را ندارد. حجت الاسلام سید رضا اکرمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به این سؤال که پس از عبدالملکی چه کسانی در سرلیست تغییرات هستند و دولت باید به سمت تغییر آنها برود، اظهار داشت: بنده به دو، سه نکته به صورت کلی اشاره می کنم؛ نخست این که کشور ما از روزی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسیده گرفتار فراز و نشیب زیادی شده است به بیان دیگر دولت ها و نخبگان بسیاری آمدند و رفتند و در نتیجه اندیشه های بسیاری مطرح گردیده است. بیشتر بخوانید: نماینده مجلس: نباید پاپیچ دولت شد / استیضاح وزیر صمت، پشت پرده سیاسی دارد نماینده مجلس: رای مجلس به کابینه سیزدهم، فله ای بود/ رئیسی یک خانه تکانی عمیق در دولت انجام دهد از اختلاف نظرها هراس نداشته باشیم او اضافه کرد: در واقع ۴۴ سال از عمر انقلاب می گذرد و الان به اینجا رسیدیم از ابتدا هم بین نخبگان، خبرگان و کارشناسان اختلاف در مسائل مختلف همچون مسائل اقتصادی بوده، همچنان هست و خواهد بود. این که در علوم انسانی اختلاف نظر وجود دارد تردیدی نیست. علوم انسانی مانند علوم ریاضی نیست. ازاین رو اختلاف نظر وجود دارد همانگونه که در فلسفه، فقه، سیاست و اقتصاد و مسائل هم این گونه است. اکرمی با اشاره به اینکه نباید از این اختلاف نظرها هراس داشت و آنها دور از ذهن دانست، تصریح کرد: در علوم انسانی، اختلاف نظر و مبنا و مسلک و روش وجود دارد. مطلب دوم که خیلی مهم است این است که بنده به یاد دارم در سال ۱۳۶۰، ماجرای هفتم تیر که رخ داد اولین دستورجلسه، اقتصاد و گرانی و دیگری نصب جایگزین ابوالحسن بنی صدر بود. یعنی در سال ۶۰، این مساله وجود داشت و تابحال هم این گونه مسائل اختلافی و امثالهم وجود دارد. از ابتدا گفته شد که عبدالملکی فرد اجرایی نیست او افزود: در واقع بحث این اختلاف نظرات، مزمن و کهنه شده است و تابحال هم ادامه پیدا کرده است. در واقع در این زمان ۴۴ سالی که از عمر انقلاب می گذرد دشمنان اصلی، بدلی و نیابتی اجازه نداده اند که ما یک هفته به حال خود باشیم و بخواهیم درباره مشکلات اصلی کشورمان بیاندیشیم و تصمیم واحدی اتخاذ نماییم. در واقع روزی نبوده که بهانه ای ایجاد نکنند یک روز جنگ، یک روز تحریم، یک روز تهدید و... بوده و در نهایت صدور چندین قطعنامه ضد ایران که تا فصل هفتم منشور ملل متحد پیش رفتند. این چهره اصولگرا ضمن اشاره به این که دشمنان به دامن زدن اختلافات اقدام می کنند، اظهار داشت: دولت سیزدهم که روی کار آمده(بنده برای آقای رئیسی آرزوی موفقیت می کنم) به شهرها و شهرستانها رفت و آمد می کند، نظرات دیگران را می شنود از طرفی هم شاهد وحدت در میان سران قوا هستیم در واقع این مسائل نشاندهنده این است که آینده ما بهتر از وضعیت موجود از نظر اقتصادی و غیراقتصادی است.
او بیان نمود: بنده از همان روزهای ابتدایی که فهرست کابینه دولت به مجلس ارائه شد از دیگران می شنیدم که وزیر آموزش و پرورش حائز شرایط نیست و در نهایت رای نیاورد. دومین فردی که درباره وی بحث می شد آقای عبدالملکی وزیر کار بود در خصوص این که وی استاد است اما کار اجرایی انجام نداده است ازاین رو بحث ها بر سر این دو فرد از همان ابتدا مطرح بود که به مرور زمان نمایان تر شد و آقای عبدالملکی هم به این نتیجه رسید که استعفا دهد و بعنوان مشاور انجام وظیفه کند. آزاد شدن واردات خودرو می تواند فضا را رقابتی کند این چهره اصولگرا در ادامه اضافه کرد: در ارتباط با برخی وزرا هم بحث هایی مطرح است همچون وزیر صمت که مجلس به وی کارت زرد داده است چون وضعیت صنعت و خودرو بگونه ای است که هیچ نظر واحدی وجود ندارد ما درباره کنترل قیمت خودرو باید اهتمام بیشتری بورزیم اما متاسفانه می بینیم تابحال واردات خودروی خارجی ممنوع بود اما هم اکنون مجوز صادرات خودرو را صادر کردند. این امکان وجود دارد که با آزادشدن واردات خودروی خارجی تا حدودی کیفیت و همینطور رقابت افزایش پیدا کند. اکرمی تاکیدکرد: در کشوری که بناست دموکراسی وجود داشته باشد و حق اظهارنظر هم وجود دارد رسانه های مطبوعاتی و غیرمطبوعاتی باید تلاش کنند به اصلاح بپردازند تا مشکلات و گرانی ها را رفع کنند. احتمال تغییر وزیر صمت جدی است وی در پاسخ به این سؤال پیشبینی می کنید کدامیک از وزرا تغییر کنند؟ اظهار داشت: هم اکنون درباره وزیر صمت این احتمال وجود دارد و از گوشه و کنار شنیده می شود که به وی نقد دارند، البته نمایندگان مجلس باید درباره وزرا اظهارنظر کنند. ماجرای اصولگرایی و اصلاح طلبی، فقط برای سرگرم کردن مردم است این عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در اینباره که برخی معتقدند این بازی اصولگرایان است که خویش را منتقد دولت نشان دهند، خاطرنشان کرد: ماجرای اصولگرایان، مستقلین و اصلاح طلبان صرفاً برای سرگرمی است به هر حال ما عده ای نخبه، عده ای صاحب تجربه داریم همان پیشنهادی که مقام معظم رهبری عرضه کردند در خصوص این که کرسی های آزاداندیشی برگزار نماییم و افراد را دور هم جمع نماییم و از آنها بخواهیم که سخن بگویند. دولت باید به سمت حمایت، هدایت و نظارت حرکت نماید و امور را به بخش خصوصی واگذار کند به استثنای بخش های امنیتی و دفاعی و امثالهم. او تصریح کرد: ما باید به این سمت حرکت نماییم اما اگر اقتصادمان دولتی و نفتی باشد و در نهایت خصولتی شود کار به جایی نمی بریم در واقع همه دلسوزان و نخبگان جامعه باید دور هم جمع شوند کرسی های آزاداندیشی برگزار کنند و از سهل به سمت کارهای سخت و مهم حرکت کنند. ۲۱۷

1401/04/01
20:50:20
0.0 / 5
278
تگهای خبر: آموزش , دولت , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام