تذکرات کتبی نمایندگان به مسؤلان اجرایی کشور

تذکرات کتبی نمایندگان به مسؤلان اجرایی کشور

به گزارش پارلمان ایران دات کام یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولین اجرایی کشور را قرائت کرد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، سید محسن دهنوی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولین اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:
غلامعلی کوهساری نماینده رامیان و تعدادی از نمایندگان به وزرای جهاد کشاورزی، صمت و کشور: لزوم رسیدگی به کمبود آرد در استان گلستان و شهرستان های حوزه انتخابیه، همینطور به وزیر بهداشت درباره لزوم تأمین اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل بیمارستان بیمارستان رامیان و ارتقا بیمارستان خان ببین.
حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و ۴۲ نفر از نمایندگان به وزیر امور اقتصادی: در خصوص ضرورت رفع مشکلات کارکنان ادغامی ۵ بانک وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، همینطور با ۳۹ نماینده به وزیر جهاد کشاورزی ضرورت توزیع فوری نهاده های دامی در سامانه بازارگاه جهت پیشگیری از بحران محصولات و رفع مشکلات دامداران.
ابراهیم نجفی نماینده آستانه اشرفیه و برخی از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی: علت عدم اجرای جز ۱ بند ص تبصره ۱ لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در مورد تأمین کالاهای اساسی.
مهدی اسماعلی نماینده میانه به وزیر کشور: ضرورت تجهیز آتش نشانی شهرستان میانه به نردبان مناسب با عنایت به تعداد ساختمان های بلند.
علیرضا ورناصری نماینده مسجدسلیمان و برخی از نمایندگان به وزیر امور خارجه: لزوم رسیدگی به عوامل خارجی افزایش آلاینده ها و ریزگردها توسط وزارت امور خارجه با اتکا به مقررات بین المللی محیط زیست، همینطور به وزیر راه در خصوص لزوم تسریع در اجرای طرح جابجایی خانوارهای ساکن در مناطق فرسوده و آلوده به نفت و گاز مسجدسلیمان به مناطق امن.
جعفر قادری شیراز و برخی از نمایندگان به وزیر راه و کشور: پیگیری ضرورت نصب دوربین های کنترل سرعت در جاده های برون و درون شهری، همینطور به وزیر بهداشت درباره ضرورت رسیدگی به تجهیزات و نیروی انسانی اورژانس ۱۱۵.
ملک فاضلی نماینده سراوان به وزیر نیرو: ضرورت رسیدگی فوری به بحران کمبود آب در حوزه انتخابیه.
بهروز محبی نماینده سبزوار و ۲۱ نفر از نمایندگان به وزیر کشور: لزوم اولویت دهی به شهرستان سبزوار در تخصیص خودرو نردبانی هیدرولیک آتش نشانی، همینطور با ۵۱ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش درباره ضرورت تسریع در اجرای قانون رتبه بندی معلمان و تهیه آئین نامه اجرایی قانون.
جلال محمودزاده نماینده مهاباد به رئیس جمهور: دلیل ضعف گسترده در نحوه مدیریت و اجرای سفرهای استانی رئیس جمهور چیست؟
حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و ۴۲ نماینده به وزیر صمت: ضرورت نظارت دقیق و مستمر بر کیفیت، کمیت و قیمت خودروسازان و لزوم پاسخگویی به افکار عمومی و کارشناسان در مورد برآورد هزینه تمام شده خودرو ها، و با ۶۹ نماینده به رئیس جمهور درباره ضرورت تبدیل وضعیت ایثارگران مشمول ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به استناد قانون بودجه سال ۱۴۰۱، به همراه ۴۹ نماینده به وزیر صمت درباره ضرورت کنترل قیمت و نظارت بر روی تمام کالاها و خدمات، لزوم اعمال تخفیف محصولات شرکتهای تولیدی به صورت شفاف در فهرست قیمت ها و ضرورت تأثیر درج قیمت مصرف کننده روی کالاها، با ۳۷ نماینده به وزیر دادگستری درباره ضرورت تسریع در تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان ایثارگر شوراهای حل اختلاف.
مهرداد ویس کرمی نماینده خرم آباد به رئیس جمهور: ضرورت تسریع در تعیین تکلیف کنکور ۱۴۰۲.
علی اکبر علیزاده برمی نماینده دامغان به وزرای امور اقتصادی و جهاد کشاورزی: ضرورت تسریع در تأمین سرمایه در گردش کشاورزان، همینطور به وزیر جهاد کشاورزی درباره ضرورت رسیدگی و رفع نگرانی فعالان بخش کشاورزی و دامپروری از تبعات حذف ارز ترجیحی، به وزرای اطلاعات و بهداشت در خصوص ضرورت رسیدگی بر برخورد با واردات ممنوعه واکسن آسترازنکا، با ۲۲ نماینده به وزیر فرهنگ درباره لزوم رسیدگی به وضعیت اسفبار حجاب در نمایشگاه کتاب تهران، به وزرای ارتباطات، اطلاعات و فرهنگ درباره لزوم نظارت محتوایی بر بازی های کامپیوتری در بازارهای داخلی، به وزرای امور اقتصادی، جهاد، دادگستری، صمت و کشور درباره لزوم اجرای سیاست های تشویقی برای واحدها و کارخانجات فعال در تحقق اهداف توزیع عادلانه یارانه ها، به وزیر راه درباره لزوم چاره اندیشی برای عدم استقبال پیمانکاران جهت شرکت در مناقصات طرح های راهداری به علت نوسان قیمت در بازار.
شهباز حسن پور بیگلری نماینده سیرجان به رئیس جمهور: ضرورت اطلاع رسانی شفاف به مردم در مورد واردات خودرو، همینطور به وزیر امور اقتصادی درباره لزوم تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت و لزوم تسریع در استمهال تسهیلات کشاورزان صدمه دیده از سرمازدگی، به وزیر ارتباطات درباره لزوم رسیدگی به مشکلات آنتن دهی شبکه تلفن همراه در روستاهای شهرستان های حوزه انتخابیه، همینطور به وزیر امور خارجه درباره ضرورت اجرای دیپلماسی اقتصادی فعال جهت حضور قوی تر در اتحادیه اوراسیا، به وزیر آموزش و پرورش درباره ضرورت رسیدگی به وضعیت معیشت فرهنگیان، به وزیر نیرو درباره لزوم تسریع در اجرای طرح انتقال آب حوزه خلیج فارس به استان کرمان.
علیرضا ورناصری نماینده مسجدسلیمان و ۱۹ نفر از نمایندگان به وزیر راه: لزوم توجه به توسعه و بهسازی مواصلات و جاده های درون و برون شهری غیر ایمن حوزه انتخابیه، با ۴۳ نماینده به وزیر صمت درباره لزوم پایش، نظارت و تنظیم کالای اساسی در جهت اجرای طرح مردمی ساختن یارانه ها.
سیدسلمان ذاکر نماینده ارومیه به وزیر امور اقتصادی: ضرورت رسیدگی به افزایش تورم و قیمت اقلام ضروری، به وزیر راه درباره لزوم افزایش پروازهای تهران- ارومیه، به وزیر راه درباره لزوم توسعه محدوده ارومیه از ۴ طرف و تکمیل طرح جامع این شهر، به وزیر ارتباطات درباره ضرورت رسیدگی به مشکلات پرداختی حقوق و مزایا و مطالبات و معوقات کارمندان و بازنشستگان مخابرات آذربایجان غربی، به رئیس جمهور درباره لزوم پرداخت کامل بودجه پیشبینی شده برنامه ششم توسعه برای قوه قضاییه.
سیدمحمد مولوی نماینده آبادان به وزیر نیرو: لزوم اقدام و برنامه ریزی در جهت مقابله با گرد و غبار و ریزگردها و اجرای ماده ۲۵ قانون هوای پاک در خصوص تأمین نیاز آبی زیست محیطی تالاب ها و زیست بوم ها، همینطور به وزیر راه درباره لزوم برنامه و اقدام برای اجرای ماده ۲۱ قانون هوای پاک، به وزیر امور خارجه درباره لزوم اقدام در مورد ایجاد همکاری منطقه ای و بین المللی جهت پیشگیری از ایجاد پدیده گرد و غبار و ضرورت مقابله با نقض اصول بنیادی حقوق بین المللمحیط زیست توسط کشور ترکیه، به وزیر کشور درباره لزوم توجه جدی به رعایت قوانین در صدور مجوزها، پروانه ساختمانی جهت ممانعت تکرار وقایع دلخراش ساختمان متروپل آبادان.
مصطفی نخعی نماینده نهبندان به رئیس جمهور: ضرورت بومی گزینی شهرستانی دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۱.
حسن نوروزی نماینده رباط کریم به وزیر کشور: ضرورت رسیدگی به مشکلات اتوبوس های شهر پرند،
سیدالبرز حسینی نماینده خدابنده به وزیر ورزش: لزوم پیشگیری از برگزاری اردوهای غیر ضروری برای تیم ملی فوتبال و نظارت بیشتر بر عملکرد فدراسیون فوتبال.
محمدحسن آصفری نماینده اراک و ۴۶ نماینده به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم توجه به گرانی کالاهای اساسی و ضرورت تأمین مایحتاج مردم با عرضه مستقیم و قیمت مناسب.، همینطور به وزیر راه درباره لزوم تسریع در اصلاح و ایمن سازی راه های حادثه خیز کشور، به وزیر نیرو درباره ضرورت تسریع و تأمین اعتبار برای تعویض شبکه های فرسوده آب روستاها جهت تأمین آب آشامیدنی.
زهرا شیخی نماینده اصفهان به رئیس جمهور و وزیر راه: لزوم تدبیر در مورد حل مشکل مستأجران بخصوص در شهرهای بزرگ، با ۳۳ نماینده به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه درباره لزوم اقدام آتی در مورد آلودگی هوا متاثر از گرد و غبار، به همراه عباس مقتدایی به وزرای نفت و نیرو درباره لزوم تدبیر در مورد تأمین گاز و پیشگیری از مصرف سوخت مازوت در فصل سرما.
رسول فرخی میکال نماینده لاهیجان به وزرای جهاد کشاورزی و صمت: لزوم نظارت بر تأمین کالاهای اساسی و عرضه مستقیم کالاها.
علی حدادی نماینده ساوجبلاغ به رئیس جمهور: ضرورت انجام اقدام جدی و جهادی دولت در جهت رفع آلودگی هوا در کشور، همینطور به وزیر راه درباره لزوم تکمیل مترو کرج- هشتگرد و ایجاد امکان استفاده از تمام ظرفیت آن، به وزیر صمت درباره ضرورت برخورد قانونی با کم فروشی در نانوایی ها، به رئیس جمهور درباره ضرورت ایجاد سامانه ای از جانب دولت برای شفافیت در میزان تحقق مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور.
احسان ارکانی نماینده نیشابور به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد: ضرورت حل مشکل کارخانجات داخلی تولید روغن خوراکی در تأمین نقدینگی خرید مواد اولیه.
سیدجلی میبدی نماینده تفت به وزیر بهداشت: علت سهل انگاری مراکز دندانپزشکی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی در تجهیز شدن به ساکشن های استاندارد طبق دستورالعمل اجرایی اداره کل تجهیزات پزشکی چیست؟
محمدرضا مبلغی نماینده کوهدشت به وزیر نیرو: ضرورت تسریع در ساخت سد معشوره، همینطور به وزیر صمت درباره ضرورت رسیدگی به کیفیت پایین خودرو های داخلی و قیمت بالای آن.
جلال محمودزاده نماینده مهاباد به رئیس جمهور: ضرورت پرداخت مطالبات دانشگاه آزاد اسلامی از بابت شهریه های دانشجویان شاهد و بهزیستی و پیشگیری از فشار تأمین اجتماعی و امور مالیاتی بابت مطالبات.1401/04/02
11:08:52
0.0 / 5
251
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵