پزشکیان اخطار داد

پزشکیان اخطار داد

به گزارش پارلمان ایران دات کام شفقنا نوشت:  عضو مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تغییر وزرا مشکلی را حل نمی کند، اظهار نمود: همه فقط شعار می دهیم که بدون توجه به جناح بندی ها، باید از متخصصین جامعه استفاده نماییم اما در عمل چنین کاری را ندادیم من اصلاح طلب هستم اما به تمام وزرای دولت فعلی رای دادم  و تا حالا ضد آنها صحبت نکردم.مسعود پزشکیان در پاسخ به این پرسش که تغییر وزرا چقدر سبب بهبود اوضاع کشور می شود، اظهار داشت: با آمدن و رفتن وزرا مشکلی حل نمی گردد چونکه سیاست هایی که اتخاذ می نماییم، نادرست است و تا آن زمان که این روند حاکم باشد، حتی اگر بهترین فرد را روی کار بیاورند، باز اوضاع به همین منوال خواهد ماند.بیشتر بخوانید: پزشکیان: مردم پشت سر ما حرف هایی می زنند که خوب نیست/ تمام دعواهای ما به خاطر مقام و پول و شهرت است
پزشکیان: اگر راست می گویند برجام را آتش بزنند و زندگی مردم را رنگین کنند


متخصصین را بدون توجه به جناح آنها روی کار بیاورید
او افزود: پیامبر(ص) در بدو ورود به مدینه، اوس و خزرج که صد سال با هم دشمن خونی بودند را با هم برادر کرد؛ ما هم با هم برادر بودیم اما دشمن شدیم؛ درحالی که این دشمنی ضد آن اسلامی و باوری است که شعار می دهیم. بدین سبب جناح بندی ها را باید کنار بگذاریم و کسی که تجربه دارد و تجربه او قابل رویت است باید روی کار بیاید؛ ولو این که این فرد اصلا دوست ما نباشد.

به تمام وزاری دولت رئیسی رای دادم
عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی افزود: همه اصولگراها و اصلاح طلبان این شعارها را می دهند اما در عمل هیچ کدام به آن عمل نکردند؛ آدمی که عملش درست باشد، مستقل از من و شما و مستقل از سلیقه ما است. من اصلاح طلب هستم اما به تمام وزرای دولت فعلی رای دادم و تا حالا هم ضد آنها صحبت نکردم.

«سیاسی کاری» مانع به نتیجه رسیدن اهداف کشور
پزشکیان افزود: من در تبریز گفتم اجازه دهید من منطقه محروم را درست کنم اما در جواب گفتند اگر این مناطق را درست کنی ما را بی عرضه خطاب می کنند! من هم گفتم خب اجازه دهید کل استان را درست کنم؛ سیاسیون جواب دادند که تو به خاطر رای دنبال این کارها هستی!در حالی که من اگر به دولت فحش می دادم بیشتر رای می گیرفتم تا این که برای بهبود شرایط اوضاع به دولت کمک کنم! بدین سبب سیاسی کاری ها مانع از این شده که بتوانیم اوضاع کشور را سرو سامان دهیم.

امروز تصمیمی می گیریم و روز بعد آنرا دبه می کنیم
این نماینده مردم در مجلس بیان کرد: با جهتی که در قانونگذاری داریم و همین طور روند اداره کشور، اقتصاد به این سادگی قابل حل نیست. در قرآن آمده است «پیمانی که بستی خراب نکن چونکه تزلزل به وجود می آورد و به عذاب عظیم گرفتاری می شوی». امروز با شخصی قرارداد می بندیم، فردا می گوییم فاسد بود؛ امروز یک تصمیم می گیریم و روز بعد همان تصمیم را دبه می نماییم. بنابراین ثبات در قانونگذاری و دوم ارتباط با توسعه جهانی عامل تحول کشور است که در هیچ کدام موفق نبودیم.

درخواست اساتید دانشگاه برای خروج از کشور
پزشکیان در آخر با اشاره به خروج اساتید از کشور، اظهار داشت: علاوه بر مسئله حقوق بازنشستگان که مشکلات بسیاری را ایجاد کرده است ما با مشکل مهاجرت اساتید دانشگاه ها به سبب حقوق مواجه هستیم. به اساتید دانشگاه ۳۰۰ دلار پول می دهند درحالی که کشورهای خارجی به همان استاد در صورت مهاجرت، ۱۰ هزار دلار خواهند داد بدین سبب خیلی از اساتید برای خروج از کشور درخواست نمودند.


۲۱۷


منبع:

1401/04/14
10:19:57
0.0 / 5
261
تگهای خبر: دولت , قانون , متخصص , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳