هشدار یوسفی به طرف های غربی مذاکرات

هشدار یوسفی به طرف های غربی مذاکرات

به گزارش پارلمان ایران دات کام یک عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی مسیر دیپلماسی چند وجهی را پیش گرفته و طرف های غربی باید بدانند که سنگ اندازی در راه مذاکرات فقط هزینه را برای آنها افزایش خواهد داد.


مجتبی یوسفی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به روند مذاکرات هسته ای، بیان کرد: یکی از نکات خوبی که در روند مذاکرات در این دولت صورت گرفت این است که در راه مذاکرات و دیپلماسی، همه تخم مرغ ها در یک سبد گذاشته نشد و تیم مذاکره کننده از دیپلماسی چند وجهی استفاده می نماید.
ایشان سپس اظهار نمود: طرف آمریکایی و چند کشور به نام اروپایی نشان دادند که به دنبال حل مشکلات سیاسی - هسته ای کشور ما و سایر کشورها نیستند بلکه با زیاده خواهی به دنبال این هستند تا مذاکرات را فرسایشی کرده و امتیاز بیشتری از ایران بگیرند. اگر تیم مذاکره کننده مانند تیم قبلی به اشتباه، همه تخم مرغ ها خودرا در سبد غربی ها قرار می داد، باز هم نتیجه ای برای ما نداشت.
نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در دولت قبل فقط مسیری دنبال شد که نتیجه ای برای مردم نداشت. بنا بود همه تحریم ها برداشته شود تا ما بتوانیم هم نفت خودرا بفروشیم و هم مراودات بانکی خودرا انجام دهیم، اما هیچکدام موثر نشد.
این عضو کمیسیون عمران مجلس اشاره کرد: جمهوری اسلامی همیشه اهل مذاکره است و این طرف غربی است که بدعهدی از خود نشان داد. ما دیدیم که دولت بد عهد آمریکا هیچ کدام از تعهدات خودرا اجرائی نکرد.
یوسفی با اعلان اینکه در مذاکرات فعلی رسیدن به توافق و انجام مذاکره و برداشته شدن تحریم ها برای ما مهم می باشد، اظهار داشت: مانند دولت گذشته مذاکره را به آب و هوا و نان مردم گره نمی زنیم اما این که کسی بگوید تحریم هیچ تاثیری ندارد اینطور نیست و بالاخره تحریم ها در سفره و زندگی مردم موثر هستند.
این عضو فراکسیون انقلاب اسلامی اشاره کرد: طرف غربی همه تلاش خودرا در راه تحریم به کار بسته است و ما باید اهتمام نماییم در بلندمدت تحریم ها را بی اثر نماییم. این طرف های غربی هستند که از منافع همکاری اقتصادی با ایران محروم مانده اند و امیدواریم آنها از تجربه گذشته درس بگیرند و بدانند که این دشمنی و سنگ اندازی فقط هزینه را برای مردم آنها می افزاید.
منبع:

1401/04/19
14:16:29
0.0 / 5
287
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام