قالیباف:

ترویج فرهنگ حجاب و عفاف عقلانی و با پرهیز از رفتارهای سلیقه ای باشد

ترویج فرهنگ حجاب و عفاف عقلانی و با پرهیز از رفتارهای سلیقه ای باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در زمینه حجاب فصل الخطاب تمامی مجریان و ضابطان باید رعایت قانون و تأمین حقوق اساسی مردم مطابق قانون اساسی باشد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در نطق قبل از دستور خود در جلسه امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت فرا رسیدن روز عفاف و حجاب بیان نمود: تاریخ ایران در واقعه مسجد گوهرشاد شاهد جانفشانی مردم برای حفظ حجاب و عفاف بوده است. در مبحث عفاف و حجاب باید همواره در نظر داشته باشیم که این ملت در زمان رژیم طاغوت در مقابل کشف حجاب سینه سپر کرده و شهید داده است و هیچ کسی نسبت به مبحث حیا و حجاب و ارزش های خانواده حساس تر از خود مردم ایران نیست.
وی اضافه کرد: در زمینه حجاب فصل الخطاب تمامی مجریان و ضابطان باید رعایت قانون و تأمین حقوق اساسی مردم مطابق قانون اساسی باشد. هر اقدام خلافی ضد موارد تعیین شده در قانون به هر شکلی ضد اصل هدف ترویج عفاف و حجاب خواهد بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ حجاب و عفاف باید با تکیه بر اقدامات ایجابی، عقلانی و مدبرانه و با پرهیز از رفتارهای سلیقه ای باشد، خاطرنشان کرد: ملت ایران در طول تاریخ بزرگترین حافظان فرهنگ عفاف و حجاب بوده اند و سیاستگذاری فرهنگی کشور هم باید با عنایت به این موارد صورت گیرد.
تبدیل شدن به مجری سیاست های اسرائیل در منطقه خطایی تاریخی و راهبردی است
قالیباف در ارتباط با سفر رئیس جمهور آمریکا به منطقه متذکر شد: مجموعه شواهدی که حالا در دست ماست نشان داده است که این سفر با کارسازی کامل صهیونیست ها انجام شده و رئیس جمهور آمریکا مجری برنامه ها و پروژه هایی است که رژیم صهیونیستی بعنوان اصلی ترین دشمن ملت های منطقه آنرا حتی در حد جزئیات طراحی و دیکته کرده است.
وی اضافه کرد: تبدیل شدن به مجری سیاست های اسرائیلی در منطقه یک خطای تاریخی و راهبردی از جانب رئیس جمهور آمریکا خواهد بود که پیش از هر کسی به ضرر دولت بایدن تمام خواهد شد. بی احتیاطی در توسعه ناتو به شرق و نادیده گرفتن هشدارهای ژئوپلیتیکی قدرتمند در اینباره منجر به آغاز جنگ اوکراین شد و الان هم همان بی احتیاطی در برابر منطقه حساس خاورمیانه و خلیج فارس درحال رخ دادن است.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اسرائیل یک موجودیت سیاسی نامشروع و بی ثبات کننده است که حتی قادر به مدیریت محیط سیاست داخلی خودش هم نیست. اسرائیل ته چاهی ایستاده است و آمریکا و دیگر کشورها را هم به افتادن در آن ترغیب می کند. ماهیت واقعی پیمان آبراهام چیزی جز این نیست.
کشورهای همسایه نسبت به هرگونه برنامه آمریکایی- اسرائیلی در منطقه هوشیار باشند
قالیباف خاطرنشان کرد: من امید چندانی ندارم که دولت آمریکا توان تشخیص تصمیم درست در این مقطع را داشته باشد، همچنان که در مذاکرات هسته ای هم حداقل میزان عقلانیت را از خود نشان نداده است، ازاین رو از کشورهای همسایه که با ایران دارای تاریخ و آینده مشترک هستند می خواهم نسبت به هرگونه برنامه آمریکایی- اسرائیلی که مشخصا هدف آنها برهم زدن ثبات و نظم منطقه است، به شدت هوشیار بوه و تبعات آنرا به درستی و با دقت برآورد کنند.
وی در انتها تصریح کرد: ایران تکیه گاهی مطمئن و قابل اعتماد برای همه همسایگان خویش است، اما به همان میزان در مقابل حفظ تعادل امنیتی منطقه حساس بوده و در دفاع از منافع این منطقه در مقابل هر نوع توطئه یا کوشش برای بی ثبات سازی تردید نخواهد کرد.1401/04/21
10:10:05
0.0 / 5
284
تگهای خبر: برنامه , پروژه , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام