تذکرات کتبی نمایندگان مجلس خطاب به مسؤلان اجرایی کشور

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس خطاب به مسؤلان اجرایی کشور

به گزارش پارلمان ایران دات کام یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسؤلان اجرایی کشور را قرائت کرد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، سید محسن دهنوی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس خطاب به مسئولین اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:
پرویز اوسطی نماینده قروه به وزیر نیرو: ضرورت برق رسانی و راه اندازی خطوط نفوذی برق چاه های کشاورزی با عنایت به تکلیف قانونی مقررات در ماده ۳۵ قانون برنامه و ظرفیت بوجود آمده در تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱.
مرتضی محمودوند نماینده خرم آباد به وزیر نیرو: لزوم سفر به استان محروم لرستان.
حسین میرزایی نماینده اصفهان به رئیس جمهور: لزوم برنامه ریزی برای مهار تورم با قطع وابستگی ریال به دلار.
احمد جباری نماینده بندر لنگه به وزیر ارتباطات: ضرورت حل مشکل عدم پوشش تلفن همراه و اینترنت در بخش های وسیع از شهرستان های حوزه انتخابیه، به وزیر نیرو در خصوص ضرورت تسریع در انتقال آب از دریا به بستک، به وزیر نفت در خصوص لزوم اختصاص منابع مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت به زیرساخت های ورزشی و عمرانی در بندرلنگه.
پرویز اوسطی نماینده قروه به وزیر بهداشت: ضرورت رسیدگی به عملکرد بسیار ضعیف دانشگاه علوم پزشکی کردستان در مورد برآورده شدن حداقل های بخش بهداشت و درمان، به وزیر دادگستری در خصوص لزوم تسریع در صدور اسناد مالکیت املاک تجاری و خانگی حوزه انتخابیه.
رسول فرخی نماینده لاهیجان به وزیر کشور: لزوم کمک به شهرداری های کوچک در مورد ترمیم ماشین آلات کارهای عمرانی و پرداخت حقوق.
حسن نوروزی نماینده رباط کریم به وزیر آموزش و پروش: چرا در زیرمجموعه وزارت آموزش و پرورش به قانون پشتیبانی از آمران به معروف و نهی از منکر مصوبه ۱۳۹۴ عمل نمی شود؟
جلال محمودزاده نماینده مهاباد به رئیس جمهور: ضرورت مبادرت به موقع سازمان محیط زیست در ارتباط با اعلام آلایندگی صنایع آلاینده.
سیدمحمد مولوی نماینده آبادان به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت تأمین تجهیزات کارگاهی مورد نیاز هنرستان ها متناسب با رشته های جدید و اقتضائات منطقه ای.
علی اکبر علیزاده نماینده دامغان به وزیر کشور: لزوم تسهیل در پرداخت حقوق کارکنان شهرداری های شهرهای کوچک، به ئیس جمهور در خصوص لزوم تسریع در اقدام مناسب در مورد آلودگی هوای متاثر از گرد و غبار، به وزیر آموزش و پرورش در خصوص ضرورت تسریع در اجرای قانون رتبه بندی معلمان، لزوم ترمیم حقوق سرایداران و نیروهای خدماتی مدارس آموزش و پرورش، ضرورت بومی گزینی شهرستانی دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۱.
قاسم ساعدی نماینده دشت آزادگان به رئیس جمهور: ضرورت توجه به همسان سازی حقوق بازنشستگان و رسیدگی به وضعیت معیشتی آنها، به وزیر نفت در خصوص ضرورت رسیدگی به فاجعه زیست محیطی جاده رسانی میدان نفتی سهراب و خشک شدن قسمتی از تالاب هویزه.
صمدالله محمدی نماینده بافت به وزیر ارتباطات: لزوم توسعه شبکه و حل مشکلات تلفن ثابت در مرکز شهرها و روستاها، ضرورت تسریع در حل مشکلات دسترسی مردم حوزه انتخابیه به اینترنت و آنتن دهی تلفن همراه، به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم تسریع در پرداخت مطالبات گندم کاران ارزوئیه.
احمد مرادی نماینده قشم به وزیر آموزش و پرورش: لزوم ارتقای نمایندگی های آموزش و پرورش در استان هرمزگان، به وزیر نفت در خصوص ضرورت حل مشکل اراضی مردم در طرح انتقال خط لوله.
حسین خسروی نماینده بیرجند به وزرای جهاد کشاورزی و صمت: لزوم تعیین تکلیف قراردادهای کاری همیاریان بازار، ضرورت افزایش بی رویه قیمت کودهای شیمیایی و تبعات بر امنیت غذایی کشور.
محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان به رئیس جمهور و وزیر بهداشت: ضرورت تسریع در برنامه ریزی مناسب برای تأمین دارو.
فرهاد طهماسبی نماینده نیریز به رئیس جمهور: ضرورت تسریع در رسیدگی به مشکلات سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری استخدامی در انجام امور محوله.
مسلم صالحی نماینده اقلید به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت پاسخگویی معاونین وزارت خانه به مکاتبات نمایندگان مجلس شورای اسلامی.
حبیب الله دهمرده نماینده زابل به وزیر جهاد کشاورزی: چرا در مورد پرداخت خسارت نکشت به کشاورزان سیستان از محل ستاد بحران اقدامی صورت نگرفته است؟
علی حدادی نماینده ساوجبلاغ به رئیس جمهور: ضرورت اجرای کامل ماده ۹۶ و ۱۱۱ قانون تأمین اجتماعی و شورایعالی کار در مورد اعمال افزایش مستمری بازنشستگان به کلیه سطوح و بر مبنای پرداخت حق بیمه سالیانه.
محمدعلی محسنی بندپی نماینده نوشهر به وزیر کشور: ضرورت تذکر به استاندار مازندران در مورد نحوه حضور در میان اقشار مردم و این که چرا نیروهای حفاظتی استانداری مازندران مانع حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در مراسم تکریم و تودیع فرمانداران قبلی و فعلی شهرستان نوشهر شده و محیط آرام این مراسم را به امنیتی تبدیل نمودند.
امانقلیچ شادمهر نماینده گنبد به رئیس جمهور: ضرورت ساماندهی تاخیر در واریز کسورات حقوق بازنشستگان، ضرورت تعیین تکلیف بیمه تکمیلی و جایگزین فراگیر برای بازنشستگان فرهنگی و ضرورت انجام تمهیدات لازم برای دایمی شدن لایحه همسان سازی بازنشستگان طبق ماده ۳۰ برنامه ششم توسعه.
منبع:

1401/04/22
21:20:14
0.0 / 5
286
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام