بازدید قالیباف از مراکز فرهنگی و تاریخی بخارا

بازدید قالیباف از مراکز فرهنگی و تاریخی بخارا

رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه رئیس مجلس ازبکستان از مراکز فرهنگی و تاریخی بازدید نمود.به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به بخارا، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر به ازبکستان همراه با اسماعیل اف رئیس مجلس قانون گذاری این کشور از چند بنای تاریخی و فرهنگی بخارا بازدید کرد.

قالیباف و هیات پارلمانی از ارگ تاریخی بخارا، مسجد کلان و بازار بخارا بازدید کرد؛ این بازدیدها در دور جدید ارتباطات دو کشور و در امتداد بررسی ظرفیت های گردشگری و فرهنگی برای ارتقای روابط ایران و ازبکستان انجام شد.

رییس مجلس شورای اسلامی قبل از حضور در بخارا، از بخش های فرهنگی و تاریخی سمرقند نیز بازدید کرده بود که همچون آن می توان به بازدید از رصدخانه و موزه نجوم میرزا الغ بیگ، مسجد شاه زند، میدان تاریخی ریگستان سمرقند و مسجد جامع دوده رسول الله پنجاب اشاره نمود.

همچنین در طول این سفر و در جریان گفت و گوهای دوجانبه رئیس مجلس با روسای مجالس قانون گذاری و سنا و همین طور رئیس جمهوری ازبکستان بر موضوع رفع موانع فعالیت بخش های خصوصی دوکشور و ارتقاء همکاریهای اقتصادی و تجاری، تجارت ترجیحی، لغو روادید و تسهیل ورود و خروج اتباع دو کشور و... تاکید گردید.

بخارا آخرین مقصد رئیس مجلس به ازبکستان بود و پس از آن قالیباف بخارا را به مقصد تهران ترک کرد.
1401/04/24
16:56:53
0.0 / 5
317
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲