نماینده گچساران و باشت تشریح كرد

قالیباف برای معضل آفات جنگل های بلوط زاگرس چه دستوری داد؟

قالیباف برای معضل آفات جنگل های بلوط زاگرس چه دستوری داد؟

به گزارش پارلمان ایران دات کام نماینده گچساران و باشت با اشاره به اینکه آفت پروانه جوانه خوار زاگرس به جان جنگل های ما افتاده است اظهار داشت که در زمستان تخم ریزی پروانه جوانه خوار آغاز می شود که صدمه فراوانی خواهد زد.


سیدناصر حسینی پور در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به سفر اخیر رئیس مجلس شورای اسلامی به استان کهگیلویه و بویراحمد و بیان دغدغه ها در مورد معضل آفت جنگل های بلوط زاگرس اظهار داشت: آقای قالیباف به تازگی سفر یک روزه ای به استان کهگیلویه وبویراحمد داشتند که این سفر نظارت میدانی بود. ایشان به شهرستان گچساران و باشت هم آمدند و از نزدیک در جریان مشکلات قرار گرفتند. در این سفر آقای نوبخت رئیس سازمان جنگلها و مراتع هم حضور داشت.
وی ادامه داد: از نزدیک وضعیت آفت پروانه جوانه خوار که به جان جنگل های ما افتاده مشاهده شد و آنها صدمه هایی که به میراث و سرمایه ملی وارد شده را دیدند بنابراین قرار شد از بودجه استانی و مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت منابعی اختصاص یابد تا بتوان به این قضیه ورود پیدا کرد.
این عضو مجمع نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بر این اساس مقرر شد کمیته ای در سازمان جنگلها و مراتع و منابع طبیعی و محیط زیست تشکیل شده تا راهکاری برای حل مشکل آفت پروانه جوانه خوار اندیشیده شود چون در زمستان تخم ریزی پروانه جوانه خوار آغاز می شود و صدمه های فراوانی خواهد زد.
حسینی پور در انتها اظهار داشت که مبالغی در نظر گرفته شده و ما به دنبال این هستیم که از محل بودجه مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت هم منابعی بگیریم و به سازمان مراتع بدهیم تا بتوان جلوی این آفت را گرفت.1401/04/30
11:26:27
0.0 / 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲