اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان به فعالیتهای فرهنگی کشور

اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان به فعالیتهای فرهنگی کشور

همدان رئیس کمیسیون برنامه و بودجه اعلام نمود: برای اولین بار در بودجه کشوری ۴۰۰ میلیارد تومان برای فعالیتهای فرهنگی در اختیار استان ها قرار گرفته است.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی پنج شنبه ۳۰ تیرماه در شورای فرهنگ عمومی استان همدان اظهار نمود: سهم استان همدان از این مقدار حدود ۱۵ میلیارد تومان است.

وی ضمن اشاره به این که سند جامع فرهنگی کامل است و تنها باید بومی سازی شود، اضافه کرد: اصل در مهندسی فرهنگی الگوسازی است و از این طریق میتوان جامعه را پیش برد، از طرفی یکی از صدمه های جامعه صدمه ای است که به الگوها وارد شده است.

حاجی بابایی با تکیه بر این که سند فرهنگی تا بومی نشود قابلیت اجرایی پیدا نمی کند، مطرح کرد: در این خصوص میتوان وبینار و همایش هایی برگزار کرد تا موضوع های مورد بحث گذاشته شود و مردم خویش را شریک بدانند.

وی ضمن ضروری دانستن مردمی شدن فرهنگ، اظهار داشت: در سند فرهنگی باید جهاد تبیین دیده شود و این که چه کارهایی باید صورت گیرد یا نباید صورت بگیرد هم مد نظر قرار گیرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در انتها بیان نمود: باید استان را به سمت مشارکت عمومی پیش ببریم و سند فرهنگی به کف جامعه برود تا در استان بومی سازی شود.
1401/04/31
12:59:15
0.0 / 5
218
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲