نماینده اصولگرای محلس :

کمر مردم زیر بار تورم خم شده، بیشتر از این تحمل ندارند

کمر مردم زیر بار تورم خم شده، بیشتر از این تحمل ندارند

شفقنا نوشت: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تورم افسار گسیخته قیمت کالاها را نتیجه ناهماهنگی و عدم نظارت دولت دانست و اظهار داشت: پس از حذف ارز ترجیحی، هیچ کالایی را نمی توان نام برد که افزایش قیمت نداشته باشد و حتی قیمت کالاهای ضروری مردم افزایش چند برابری داشته است که سبب شده است کمر مردم زیر بار تورم خم شود.حجت الاسلام والمسلمین ناصر موسوی لارگانی ضمن اشاره به وضعیت اقتصاد کشور پس از حذف ارز ترجیحی، اظهار نمود: زمانی هم که ارز ترجیحی را به نهاده ها و کالاهای اساسی اختصاص می دادیم در سفره مردم خویش را نشان نداد چونکه یک عده رانت خوار از آن سو استفاده کردند و پس از حذف ارز، علیرغم این که دولت قول داده بود قیمت ها به شهریور ۱۴۰۰ باشد که اساس این قول هم جای بحث دارد، اما این کار هم صورت نگرفت.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس با انتقاد از افزایش چند برابری قیمت کالاها پس از حذف ارز ترجیحی، اظهار داشت: قرار بود قیمت ۴ قلم کالا افزایش یابد اما به علت ناهماهنگی و عدم نظارت جدی و ضعف تیم اقتصادی دولت، ما شاهد افزایش چند برابر قیمت ها هستیم و هیچ کالایی را نمی توان عنوان نمود که افزایش قیمت نداشته باشد و حتی کالاهای ضروری مردم افزایش چند برابری داشته است که سبب شده کمر مردم زیر بار تورم خم شود؛ ازاین رو احتیاج به نظارت و برخورد جدی با متخلفین و گران فروش ها داریم. حتی با کسانی که از یکسری امکانات دولتی استفاده می نمایند ولی متاسفانه برای مردم هزینه های سنگینی را ایجاد کردند باید برخورد شود.


بیشتر بخوانید:
«وزارت صمت به لحاظ سوء مدیریت، دوقلوی وزارت رفاه است» / اخطار موسوی لارگانی به رئیسی درباره «مشاوران خام و بی تجربه» موسوی لارگانی: معاونین وزارت کار، فوری تغییر و کار به کاردان سپرده شود


موسوی لارگانی با اشاره به اینکه بار ضعف دولت ها نباید در دوش مردم سنگینی کند، اظهار نمود: اگر دولت های ما نمی توانند جلوی قاچاق کالایی را بگیرند، راهکارش این نیست که قیمت را بالا ببریم تا قاچاق نشود! بلکه راهکار این است که جلوی قاچاق را بگیریم. یا حتی برای پیشگیری از قاچاق گندم اگر مبادرت به خرید تضمینی کنند مطمئنا اولویت کشاورزان ما هم تأمین نیاز داخل کشور است؛ بنابراین این افزایش قمیت ها هم اکنون سبب نارضایتی جدی مردم شده است و درخواست ما از رئیس جمهور این است که برخورد جدی با متخلفین داشته باشند چونکه مردم بیشتر از این تحمل ندارند.
او در انتها تصریح کرد: با عنایت به این که چند ماهی است که ارز ترجیحی حذف شده و بهانه ای هم به جهت اینکه ارز ترجیحی در اختیار دلالان قرار می گیرد، وجود ندارد بنابراین باید شاهد تثبیت قیمت ها باشیم که من این ناهماهنگی را نتیجه کوتاهی مسئولین و عدم نظارت و عدم برخورد با متخلفین می بینم.


۲۱۲۲۰

1401/05/06
15:25:39
0.0 / 5
238
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱