مجلس تصویب كرد

شرایط جدید نقل و انتقال سوابق بیمه بازنشستگی چیست؟

شرایط جدید نقل و انتقال سوابق بیمه بازنشستگی چیست؟

پارلمان ایران دات کام: نمایندگان مجلس شورای اسلامی شرایط نقل و انتقال سوابق بیمه یا کسور بازنشستگی را تعیین کردند.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه)، گزارش شور دوم کمیسیون اجتماعی در مورد طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق های بازنشستگی را بررسی نموده و ماده ۲ این طرح را به تصویب رساندند.
برمبنای ماده ۲ این طرح؛ از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، نقل و انتقال سوابق بیمه یا کسور بازنشستگی در مورد اشخاصی که به سبب انتقال، استعفاء، بازخریدخدمت، اخراج، انفصال دائم و همین طور تغییرات ساختاری ناشی از ادغام، انحلال و واگذاری ها، رابطه استخدامی آنان با دستگاه متبوع قطع و به تبع آن از عضویت و شمول صندوق بازنشستگی مربوط خارج شده یا می شوند یا به جهت تبدیل وضع استخدامی مشترک صندوق جدید شده یا بشوند، امکان پذیر می باشد.
برمبنای تبصره ۱ این ماده، نقل و انتقال سوابق حق بیمه یا کسور بازنشستگی بعد از برقراری حقوق بازنشستگی، ازکارافتادگی و یا مستمری بازماندگان از صندوق پرداخت کننده مستمری به سایر صندوق ها ممنوعست.
برمبنای تبصره ۲ این ماده؛ کلیه اشخاصی که کسور بازنشستگی یا حق بیمه خودرا به هر علت، از صندوق بازنشستگی ذیربط دریافت نموده یا بنمایند، امکان انتقال کسور بازنشستگی یا حق بیمه آنان ممنوع می باشد.
منبع:

1401/05/12
10:22:03
0.0 / 5
56
تگهای خبر: تصویب , طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام