جهاددانشگاهی زیست بوم نوآوریِ نخبگان ایران،

ریل گذاری برای تحقق شعار سال باید توسط جهاد دانشگاهی صورت گیرد

ریل گذاری برای تحقق شعار سال باید توسط جهاد دانشگاهی صورت گیرد

خراسان رضوی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ریل گذاری برای تحقق شعار سال را باید از مجموعه جهاد دانشگاهی خواست که باید در این راه گام بردارد تا نیازهای کشور برطرف شود.


جواد نیک بین در گفت و گو با ایسنا ضمن گرامیداشت سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی کوشش های این نهاد را با بهره گیری از تکنولوژیهای جدید برای رفع نیازهای جامعه ستودنی دانست و اظهار نمود: هرچند جهاد دانشگاهی تا رسیدن به نقطه مطلوب و ایده آل فاصله دارد، اما نسبت به گذشته از وضعیت بسیار مطلوب تری برخوردارست.
وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی همیشه برای ما مترادف بوده با کار علمی که بصورت جهادی صورت گیرد، پس انتظار رفته و می رود که این مجموعه ضمن انجام کارهایی دانش محور با عملکرد جهادی خود، خدمت محور هم باشد و بتواند با شناسایی نخبگان و افراد صاحب نظر و ایده برای رفع نیازهای جامعه کارهایی نو و ابداعی انجام دهد.
عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با اشاره به اهمیت جهاد دانشگاهی در تحقق شعار امسال، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی می تواند مهم ترین مجموعه در تحقق این شعار باشد. ذات و فلسفه وجودی جهاد دانشگاهی کارهای مبتنی بر پژوهش و دانش است و در سایه کارهای نوآورانه دانش بنیان، اشتغال آفرینی هم پدید می آید.
نیک بین افزود: در حقیقت ریل گذاری برای تحقق شعار سال را باید از مجموعه جهاد دانشگاهی خواست. هرچند جهاد دانشگاهی تا حدود قابل توجهی توانسته در امتداد پرورش و شکوفایی استعدادها گام بر دارد، اما لازم است از ظرفیت های مختلف در زمینه های پژوهشی، علمی، کارآفرینی و مهارت آفرینی در امتداد تولید دانش بنیان و اشتغال زایی بهره برداری مناسبی داشته باشد.
وی تاکید کرد: در این راه نیاز است با شناسایی و جذب استعدادهای نخبگان و با تاکید بر برنامه محوری، نیازهای جامعه را احصا و برای رفع آن ها جهادگونه تلاش کند تا بدین ترتیب موانع پیش روی توسعه و تعالی کشور با تاکید بر دانش و توان علمی نخبگان این مرز و بوم برداشته شود و موفقیت هایی اثرگذار رقم بخورد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: کارهای مجموعه جهاد دانشگاهی مبتنی بر علم و بصورت کاربردی در امتداد رفع نیازهای جامعه و متکی بر دانش و پژوهش بمنظور ارائه خدمت به مردم است و بطور کلی انجام کار جهادی علمی از طرف این مجموعه، فعالیت آنرا از سایر مجموعه ها متمایز می کند و اینگونه نشان میدهد که به خوبی این مجموعه مسئولیت اجتماعی خویش را در قبال جامعه به بهترین نحو انجام داده و می دهد.1401/05/17
22:39:04
0.0 / 5
309
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام