رییس فدراسیون تنیس:

کمتر از ۵ درصد از بودجه کمیسیون فرهنگی مجلس به ورزش می رسد

کمتر از ۵ درصد از بودجه کمیسیون فرهنگی مجلس به ورزش می رسد

به گزارش پارلمان ایران دات کام داود عزیزی اظهار داشت: کمیته ملی المپیک نقش مهمی دارد و بیشتر بودجه ورزش می تواند وارد آن شود.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، رئیس فدراسیون تنیس درباب شرایط فعلی فدراسیون تنیس و اعزام دختران به فدکاپ و و اعزام مردان به دیویس کاپ، بیان مرد: شرایط برای همه فدراسیون ها دشوار است به ویژه فدراسیون هایی که اسپانسرهای کمتری سمت آنها می روند و این اعزام ها هزینه های سنگینی را به وجود می آورد. باتوجه به دلار بالای ۳۰ هزار تومان و هزینه های سرسام آوری که قبل و حین اعزام برای تیم ها وجود دارد، کار برای فدراسیون ها دشوار است. به حق باید از وزارت ورزش و صالحی امیری که حامی خوبی بودند و در نقش رئیس کمیته ملی المپیک به همه فدراسیون ها در تهیه بلیت کمک کردند و این مساله کمی از فشارها کاهش داد. فدراسیون تنیس سال قبل حدود ۱۴ اعزام داشت که همه اعزام های تیم های ملی مربوط به زیر ۱۲ سال، ۱۴ سال، ۱۶ سال، دیویس کاپ و فد کاپ بصورت کامل انجام شد.
*هزینه برگزاری فیوچرز از ۳۰ میلیون به یک میلیارد و ۵۰۰ رسیده است
عزیزی هم چنین اظهار داشت: مشکل عمده ای که فدراسیون ما دارد این است که این رشته انفرادی است و برگزاری مسابقات فیوچرز در ایران به مدت سه هفته در شرایطی که ۱۰ سال پیش با ۳۰ میلیون تومان انجام می شد، الان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه دارد و برای فدراسیون این که که اسپانسر بیاورد و سه هفته مسابقات را میزبانی کند، دشوار است و به جرات می توانم بگویم ممکن نیست. ما مذاکرات زیادی با اسپانسرها انجام دادیم تا بتوانم قبح این که در پنج سال قبل مسابقات فیوچرز برگزار نشده را بشکنیم. سعی کردیم تعداد مسابقات بین المللی زیر ۱۸ سال را بالا ببریم و توانستیم میزبانی مسابقات گرید سه و چهار را بگیریم و حالا درحال مذاکره هستیم تا بتوانیم میزبانی مسابقات گرید۲ فدراسیون جهانی را هم بگیریم تا سطح مسابقات را بالا ببریم. تمام تلاش ما این است که تعداد مسابقات بین المللی را بالا ببریم تا بازیکنان ما بتوانند با با تنیس بازان خارجی رقابت کنند.
*بودجه ورزش می تواند وارد کمیته ملی المپیک شود
او افزود: اما باز هم به این بر می گردیم که اعزام ها سخت شده است. ما صاحب نظر در زمینه ورزش در هیات اجرائی کمیته ملی المپیک زیاد داریم. من هفت سال مدیر کل وزارت ورزش بودم و هر بار که به مجلس می رفتیم نگاهمان فقط فقط دولتی بوده است. هر پولی که وارد می شد مستقیم به وزارت ورزش می رفت و اعتبارات وزارت ورزش از ۶۰۰ میلیارد به ۶ هزار میلیارد رسید. اما الان متوجه شده ام که کمیته ملی المپیک چه نقش مهمی دارد و این پول می تواند وارد کمیته ملی المپیک شود. به نظرم می تواند اعتبارات کمیته ملی المپیک در یک دوره چهار ساله به هزار میلیارد برسد.
*کمتراز ۵ درصد از بودجه ۶ هزار میلیاردی کمیسیون فرهنگی به ورزش می رسد
رئیس فدراسیون تنیس در مورد بودجه کمیته ملی المپیک اشاره کرد: رساندن بودجه کمیته ملی المپیک به هزار میلیارد تومان، شدنی است. به نظر من نمایندگان مجلس جزئی از مردم هستند و جدا از مردم نیستند. مضاف بر اینکه نمایندگان مجلس یک ظرفیت هستند و باید از این ظرفیت استفاده نمود. به ۲ - ۳ سال قبل نگاه کنید. بودجه ویژه مجلس در ۳ سال قبل تنها به ۵ فدراسیون داده شد و سال قبل این بودجه به ۱۰ فدراسیون داده شد و امسال شامل حال ۳۰ فدراسیون شد.
او اضافه کرد: درست است که این بودجه به همه فدراسیون ها تعلق نگرفت ولی معتقدم اگر از این اقدام استقبال نماییم، سال بعد به همه فدراسیون ها داده خواهد شد. از ۶ هزار میلیارد تومان پولی که در اختیار کمیسیون فرهنگی مجلس بود، ۳۲۰ میلیارد تومانش به ورزش اختصاص داده شد یعنی کمتر از ۵ درصد! در این رقم اختصاص یافته هم یک نکته نهفته است و آن اینکه کمتر از ۵ درصد بودجه کمیسیون به ورزش رسیده و هم اینکه می توان این نکته را در آن دید که بالاخره فدراسیون ها یک ظرفیت بودند که ۳۲۰ میلیارد تومان برای ورزش پول آوردند. در کنار آن، این عدد می تواند افزایش یابد. فدراسیون هایی که بهر دلیلی نتوانستند استفاده کنند سال بعد می توانند استفاده کنند چون حق شان است و باید این حق را ایجاد نماییم.
* تنیس همچنان بدون زمین
رییس فدراسیون تنیس در پاسخ به این پرسش که شما به برگزاری مسابقات مختلف در کشور اشاره کردید اما هنوز مشکل زمینهای تنیس حل نشده، اشاره کرد: در آخرین مذاکره ای که با وزیر داشتم قرار شد این مشکل حل شود. هفته قبل در جلسه هیات مدیره شرکت توسعه شرکت داشتم، قول مساعد داده شد این اتفاق بیفتد. تا الان فدراسیون تنیس فاقد زمین است، زمین تمرینی هم ندارد و باید از بیرون اجاره نماییم اما منتظر این نمی مانیم که چون زمین نداریم پس تنیس را رها نماییم. به دنبال این هستیم از فضاهای بخش خصوصی استفاده نمائیم تا این مشکل حل شود. با این مساله بار را روی دوش فدراسیون زیاد می نماییم تا حالا ببینیم چه می شود. امیدوار هستم اتفاقات خوبی برای ورزش رخ داد.
عزیزی همین طور با اشاره به عملکرد دوره فعلی هیات اجرائی کمیته ملی المپیک، تصریح کرد: از رییس و هیات اجرائی قبلی تشکر می کنم، با دید مثبت نگاه می نماییم به هر حال زحمت خودرا کشیدند و تلاش کردند. رییس قوی، هیات اجرائی قوی می خواهد. همه هیات اجرائی ضرورتی ندارد فقط ورزشی باشند، افراد غیرورزشی هم می توانند بیایند و کمک کنند، نه این که غیر ورزشی باشند بلکه افرادی که تازه به ورزش آمده اند می توانند کمک کنند تا اعتبارات را بالا ببرند. شما وقتی پول داشته باشید می توانید برنامه ریزی کنید.
منبع:

1401/05/19
22:52:43
0.0 / 5
331
تگهای خبر: برنامه , حامی , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام