طرح مجلس برای افزایش حداکثر سن مجاز شرکت در آزمون های استخدامی

طرح مجلس برای افزایش حداکثر سن مجاز شرکت در آزمون های استخدامی

به گزارش پارلمان ایران دات کام، تسنیم نوشت: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از طرحی تحت عنوان افزایش حداکثر سن داوطلبان شرکت در آزمون های استخدامی دستگاه های اجرائی، آگاهی داد.


علی بابایی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از طرح تعدادی از نمایندگان تحت عنوان افزایش حداکثر سن داوطلبان شرکت در آزمون های استخدامی دستگاه های اجرائی، آگاهی داد.
وی اضافه کرد: بر طبق این طرح پیشنهادی، میزان ۵ سال به سن داوطلبان مشارکت در آزمون های استخدامی در دستگاه های اجرائی افزوده خواهد شد و سقف مجاز از ۳۵ به ۴۰ سال بیشتر می شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اعلان اینکه طبق این طرح در تلاش هستیم سقف مجاز بودن شرکت کنندگان در آزمون های استخدامی را افزایش دهیم، افزود: طرح افزایش حداکثر سن داوطلبان آزمون های استخدامی به کمیسیون اجتماعی مجلس ارائه شده است و در نوبت رسیدگی قرار دارد.بیشتر بخوانید: سن مجاز موردنظر مجلس برای شرکت کنندگان در آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی ایثارگران شاغل در دستگاه های اجرائی تبدیل وضعیت می شوند

بابایی بیان کرد: طراحان معتقد هستند که شرایط چندان برای متولدین دهه شصت برای ورود به دستگاهها فراهم نبوده و هم اکنون هم نباید برای یک یا ۲ سال فرصت را از جوانان برای پیشرفت در دستگاهها بگیریم پس با این طرح دایره رقابت گسترده تر می شود و با این طرح شرایط برای افراد تا سن ۴۰ سال برای شرکت در آزمون های استخدامی فراهم می شود.
نماینده ساری در مجلس اظهار نمود: در صورتیکه طرح مذکور در کمیسیون اجتماعی تصویب شود، گزارش آن جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس خواهد شد.
به گزارش تسنیم، هم اکنون سقف مجاز جهت شرکت در آزمون های استخدامی دستگاه های اجرای ۳۵ سال است که با تصویب و اجرای این طرح به ۳۷ سال بیشتر می شود.
۲۱۲۲۰


منبع:

1401/05/31
13:15:42
0.0 / 5
218
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳