تاکید بر انتقال و مردمی سازی تکنولوژی های جدید دفاعی بعنوان پیشران سایر صنایع کشور

تاکید بر انتقال و مردمی سازی تکنولوژی های جدید دفاعی بعنوان پیشران سایر صنایع کشور

به گزارش پارلمان ایران دات کام، توافقنامه همکاری مشتر مرکز پژوهش های مجلس و وزارت دفاع با تکیه بر انتقال و مردمی سازی تکنولوژی های جدید دفاعی بعنوان پیشران سایر صنایع کشور، به امضا رسید.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، توافقنامه همکاری مشترک مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسح امروز (شنبه ۵ شهریور ماه ۱۴۰۱) با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و در حاشیه بازدید از نمایشگاه آخرین دستاوردهای وزارت دفاع، از جانب بابک نگاهداری رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به امضا رسید.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی قبل از امضای این توافقنامه با اشاره به اینکه تلاش امروز وزارت دفاع و نیروهای مسلح تضمینی برای پیشگیری از جنگ های پیش رو است، اظهار داشت: در مجلس تلاش می نماییم و این تاکید را داریم که دستاوردها و پیشرفت های اساسی صنایع دفاعی به بخش مردمی و کشوری هم انتقال یابد که برای آن نیازمند پل ارتباطی، روان و مشخصی هستیم که در این حوزه مرکز پژوهش های مجلس می تواند به آن کمک نماید.
توافقنامه همکاری مشترک بین مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، به منظور همگرایی و همکاری مشترک و مکمل در جهت ایجاد شناخت جامع از زمینه های بالقوه و حمایتی و همینطور مسائل و چالش های موجود در حوزه دفاعی و بهره گیری از ظرفیت های کارشناسی و نخبگی طرفین در جهت تدوین و نهادینه سازی راهکارهای مطلوب حل مسائل در چارچوب نقش های تقنینی و نظارتی مجلس شورای اسلامی، منعقد شده است.
هدف از امضای این توافقنامه توافقنامه، همکاری مشترک در تهیه و تدوین پیش نویس طرح ها و لوایح تقنینی در چارچوب کارگروه های تخصصی دوجانبه در موارد کارشناسی و پژوهشی است.
همینطور دو طرف در جریان این رویداد بر ضرورت انتقال و مردمی سازی تکنولوژی های جدید دفاعی به عنوان پیشران سایر صنایع کشور تاکید نمودند.1401/06/05
21:39:54
0.0 / 5
359
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام