سلیمی:

دارو باید با قیمت های قبلی به دست بیماران برسد

دارو باید با قیمت های قبلی به دست بیماران برسد

به گزارش پارلمان ایران دات کام، یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گزارش ها حاکی می باشد که تهیه دارو با نرخ جدید برای مردم عادی هم سنگین بوده و سازمان غذا و دارو باید تلاش خویش را برای تأمین دارو با قیمت مناسب برای آحاد مردم جامعه بخصوص بیماران خاص و نیازمندان به کار گیرد.


اصغر سلیمی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به وضعیت قیمت دارو و توزیع آن در سطح کشور، بیان کرد: این روزها در زمینه تامین دارو بیماران و خصوصاً بیماران خاص گرفتار مشکل هستند. متاسفانه بعضی مواقع شاهد می باشیم که داروها با قیمت های نجومی در اختیار بیماران قرار می گیرد. سازمان غذا و دارو باید تلاش کند تا داروها را با قیمت مناسب به دست بیماران برساند.
ایشان سپس اظهار داشت: سازمان غذا و دارو باید تلاش کند تا دارو را به دست افراد نیازمند و بیماران خاص برساند. امروز حتی داروهایی که در سطح داروخانه ها برای مردم عادی عرضه می شود گران است. مشاهده ها نشان میدهد تهیه دارو با نرخ جدید برای مردم عادی نیز سنگین است.

دارو باید با قیمت های قبلی به دست بیماران برسد
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: سازمان غذا و دارو اقداماتی را در دستور کار قرار داده تا بیماران با نسخه ای که از پزشک دارند بتوانند با همان قیمت های قبلی داروی خودرا دریافت نمایند. این طرح هم می تواند مردم را در راه مراجعه به پزشک و سپس مراجعه به داروخانه هدایت کرده و از این که برخی ها خوددرمانی انجام می دهند جلوگیری کند؛ هم این که مردم بتوانند با همان قیمت های قبلی داروی خودرا دریافت کرده و یارانه آن از طرف دولت و بیمه ها به داروخانه ها پرداخت گردد.1401/06/14
11:25:44
0.0 / 5
284
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام