حسینی:

مردم و نهادهای خوزستان آمادگی خوبی برای پذیرایی از زائرین اربعین دارند

مردم و نهادهای خوزستان آمادگی خوبی برای پذیرایی از زائرین اربعین دارند

به گزارش پارلمان ایران دات کام، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در استان خوزستان مردم استقبال خوبی برای پذیرایی از زائرین و موکب داری مراسم اربعین دارند، اظهار داشت: همینطور سازمان ها و نهادهای دولتی هم اقداماتی در حوزه های فرهنگی، امنیتی و اجتماعی انجام داه اند و در راه پیاده روی اربعین آمادگی خدمت رسانی به زائرین را دارند.


سید کریم حسینی در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با وضعیت مرزهای چذابه و شلمچه در استان خوزستان برای تردد زائرین اربعین بیان نمود: در ایام گذشته و تا اربعین از نظر استقبال و آمادگی مردم و حضورشان در راه پیاده روی، استان خوزستان و بخصوص شهرهای اهواز، حمیدیه، سوسنگرد و بستان را میتوان با شهرهای عراق از بابت ازدحام جمعیت، استقرار مواکب و آغاز به پیاده روی مقایسه کرد.
وی خاطرنشان کرد: روز دوشنبه (۱۴ شهریور) که همزمان با هشتم صفر است در اهواز روز ثابتی برای حرکت مواکب و زائرانی است که در پیاده روی اربعین شرکت می کنند و میتوان گفت روز نمادینی برای حرکت آنها در اهواز است. در این روز با عنایت به این که شروع حرکت پیاده روی اربعین بود مردم حضور خوبی داشتند و سه شنبه شب هم در حمیدیه مستقر بودند و امروز(چهارشنبه) هم به همین شکل پیاده روی را شروع می کنند و مردم تا مرز چذابه را پیاده می روند.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: علاوه بر این مواکب هم در راه پیاده روی زائرانی که از استانهای دیگر می آیند و به سمت مرز شلمچه و چذابه حرکت می کنند در شهرهای استان مستقر هستند.
حسینی به استقبال خوب مردم در استقرار مواکب و پذیرایی از زائرین اشاره نمود و خاطرنشان کرد: مردم استقبال خوبی برای پذیرایی از زائرین و موکب داری داشته اند، یعنی هم استقرار مواکب و هم پذیرایی از زائرین کاملا مردمی است که مشخصه مهمی برای این مراسم است.
وی در ارتباط با اقدامات سازمان ها و نهادهای دولتی در ارتباط با تردد زائرین از مرزهای خوزستان اظهار نمود: اقداماتی در حوزه های فرهنگی، امنیتی و اجتماعی صورت گرفته که دولت و بخصوص استانداری ها و فرمانداری ها در راه پیاده روی اربعین آمادگی خدمت رسانی دارند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همینطور شرکت ها و کارخانجات صنعتی که در استان خوزستان قرار دارند در مورد کمک به مواکب و پذیرایی از زائرین اربعین از روزهای گذشته فعالیتهای خویش را شروع کرده اند و در مورد تهیه غذا، آب شرب و محل استقرار مواکب کمک های بسیاری انجام داده اند.
منبع:

1401/06/17
23:29:48
0.0 / 5
184
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲