مانع اصلی توافق برجامی به روایت عضو شورای امنیت ملی

مانع اصلی توافق برجامی به روایت عضو شورای امنیت ملی

به گزارش پارلمان ایران دات کام، فارس نوشت: ذوالنوری اظهار داشت: برخی فکر می کنند تحریم ها، مشکلات و گرانی دستاورد انقلاب است و تمام رسانه های دنیا در این حوزه متمرکز شدند تا امید را از بین ببرند و مردم را نسبت به راهی که رفتند پشیمان کنند و علت مشکلات را انتخاب مردم در راه انقلاب القا کنند.حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مجلس و عضو شورای امنیت ملی در یادواره شهدای غرب کلاردشت با طرح این سوال که چرا امروز اروپایی ها این همه برای امضای مجدد برجام التماس می کنند، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی نمی خواهد از چاله خویش را در چاه بیندازد و اعلام می کند اگر راست می گویید و به دنبال توافق هستید نمی خواهد به بهانه توافق توان هسته ای، اورانیوم غنی شده، سانتریفیوژهای پیشرفته ما را بگیرید و ما را به نقطه ای برسانید که بازگشت پذیری آن سخت باشد پس پرونده اتهامات که رژیم صهیونیستی برای ما بوجود آورده و در خصوص ادعاهای جعلی هست را ببندید.
وی افزود: امروز اگر با شما قراردادی توافق شود فردا کجا معلوم که به بهانه یک برگ سند جعلی که رژیم صهیونیستی عرضه می دهد پرونده ما را به شورای امنیت سازمان ملل نبرید و قطعنامه های هفت گانه را برگردانید و تحریم ها قویتر از گذشته برنگردد و چه تضمینی وجود دارد؟!
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست شورای اسلامی اظهار نمود: امروز نه می خواهند امتیاز بدهند و نه جرات فشار آوردن بر جمهوری اسلامی ایران را دارند و زبان تهدیدشان کمرنگ شده و باید گفت دلیلش اینست از اقتدار جمهوری اسلامی ایران می ترسند.
ذوالنوری با بیان این که امروز اگر تهدید نظامی برای دشمن ممکن بود و احتمال می داد امکان نداشت از در مذاکره با ما حرف بزند و دنبال امضای قرارداد وین باشد، اضافه کرد: امروز دشمن قدرت ما را فهمیده و دید هر جا پای خویش را از گلیمش درازتر کردند فرزندان این ملت چنان ضرب شستی به آنان نشان دادند که یادش نرود.
وی با طرح این سوال که مگر از جنگ جهانی دوم به بعد سابقه داشته آمریکا در موضع پدافند نه هجوم باشد؟ اظهار داشت: امروز انگلیسی ها جرات نمی کنند به حریم مردم تعرض داشته باشند؛ چون که ما به سطحی از بازدارندگی دست یافتیم که دشمن را از هر عمل نابخردانه پشیمان کنید.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی بیان نمود: طی این سال ها برخی مواقع تحریم ها را دور زدیم برخی مواقع دست مان را از زیر سنگ دشمن بیرون آوردیم و آنرا خنثی کردیم و بعضی از تحریم ها مانده است.
ذوالنوری اظهار داشت: در بعضی جاها مثل خودروسازی می بینیم که هیچ پرونده افتخارآمیز نداریم و برخی صنایع می بینیم پرونده ما افتخارآمیز است و دنیا از پیشرفت های جمهوری اسلامی متحیر است.
وی بیان نمود: می بینیم دنیا را از پیشرفت های جمهوری اسلامی خیره کردیم از صنایع نظامی، سلاح سبک، توپ خانه، تانک و نفربر، خودرو های زرهی، هواپیمای صاعقه کوثر، هلیکوپتر شاهد، زیردریایی، ناو و ناوچه و ناوشکن داریم می سازیم و حتی در بعضی موارد با تکنولوژی دنیا برابر هستیم.
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که امروز در بعد موشکی دنیا جرات چپ نگاه کردن به جمهوری اسلامی ندارد، اضافه کرد: اگر رژیم صهیونیستی بخواهد به جمهوری اسلامی چپ نگاه کند رژیم صهیونیستی را با خاک یکسان می کند.


بیشتر بخوانید: ذوالنوری، نماینده مجلس: اگر شرایط پیش بیاید باز هم برجام را آتش می زنم/ ما برای یک توافق قیمتی به مذاکره می رویم


منبع:

1401/06/19
23:40:48
0.0 / 5
176
تگهای خبر: اتهام , پرونده , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵