عضور كمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی مطرح كرد:

جای خالی نیروهای مهرآفرین در طرح رتبه بندی معلمان

جای خالی نیروهای مهرآفرین در طرح رتبه بندی معلمان

به گزارش پارلمان ایران دات کام، خراسان شمالی عضور کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مشمولین طرح مهرآفرین نیز باید مشمول قانون رتبه بندی شوند در غیر این صورت حق این نیروها تضییع می شود.


محمد وحیدی، در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه برمبنای تبصره ۴ ماده ۳ بخشنامه دولت، اجرای حکم رتبه بندی به تکمیل پروسه استخدام مطابق قوانین و مقررات معطوف شده است، اظهار داشت: این در حالیست که نیروهای طرح مهرآفرین که نیروهای قراردادی، شرکتی یا نهضتی بوده اند در سال ۹۱ بصورت پیمانی جذب اداری آموزش وپرورش شدند.
وی با اعلان اینکه این افراد اکنون به طور متوسط ۱۱ سال سابقه خدمت پیمانی در آموزش و پروش دارند و حدود ۱۵۰۰ ساعت آموزش ضمن خدمت دیده اند، افزود: پس عدم شمول آنان در طرح رتبه بندی به صورتی تضییع حقوق آنها شمرده می شود.
وی با تاکید براینکه بنا بود این افراد ظرف مدت ۵ سال تعیین تکلیف شوند، بیان کرد: ولی عملا به فراموشی سپرده شدند و نکته جالب توجه این است که وزارت آموزش وپرورش نیز بر این امر تاکید دارد که این افراد باید با طی مراحل قانونی مشمول رتبه بندی قرار گیرند.
عضور کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه اکنون با توجه به قانون رتبه بندی معلمان، معلم به افرادی اطلاق می شود که فقط رسالت خطیر تعلیم و تربیت دانش آموزان را در نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی برعهده دارند، افزود: آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاور واحد آموزشی، مراقب سلامت، نیروهای توانبخشی مدارس استثنائی، مدیر و معاون در واحدهای آموزشی و تربیتی، که برمبنای قانون مشمول نظام رتبه بندی قرار میگیرند، معلم محسوب می شوند.
وی با اشاره به این که نظام رتبه بندی در این قانون عبارت است از نظامی مستقل و ویژه معلمان وزارت آموزش و پرورش، تاکید کرد: نظام رتبه بندی شامل مجموعه ای از اصول، قواعد و فرآیندهایی که بمنظور کسب اهداف مندرج در ماده (۱) این قانون مبتنی بر ارزش های اسلامی در چهارچوب این قانون طراحی و اجراء می شود.
نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: پس بنظر می رسد افزودن قیدی دیگر سبب تضییع دامنه شمول قانون خواهد شد و از این حیث هیأت تطبیق مصوبات و ریاست محترم مجلس برمبنای اصل ۱۳۸ قانون اساسی به عنوان ایراد درباب بخشنامه بر آن تاکید کرده اند.
او در آخر اشاره کرد: باتوجه به ایراد اعلامی، دولت مکلف است بخشنامه را جهت رفع آن اصلاح نماید که در این صورت مشکل افراد مشمول طرح مهرآفرین نیز مرتفع خواهد شد و این افراد نیز می توانند به عنوان معلمان آموزش وپرورش با رعایت سایر شرایط قانونی از مزایای طرح رتبه بندی برخوردار شوند.
منبع:

1401/06/22
10:14:38
0.0 / 5
175
تگهای خبر: آموزش , حكم , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳