واکنش نماینده زن مجلس به فوت مهسا امینی

واکنش نماینده زن مجلس به فوت مهسا امینی

به گزارش پارلمان ایران دات کام، ایلنا نوشت: سمیه رفیعی کفت: حضور در اماکن در رابطه با نیروی انتظامی برای جامعه دارای یک قبح است و وقتی افراد در چارچوب ˮهدایتˮ، ˮتوجیهˮ، ˮآموزشˮ و یا هر اسم دیگری که بر آن می گذاریم بازداشت یا احضار می شوند این مسئله ناخودآگاه برایشان استرس آفرین است و بهتر است در اجرای امر به معروف و نهی از منکر تا حد امکان از احضار و بازداشت خودداری شود.سمیه رفیعی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درمورد حادثه رخ داده برای مهسا امینی با تکیه بر ضرورت پیگیری دقیق ابعاد این حادثه، اظهار داشت: متاسفانه شاهد اتفاق تلخی برای یکی از دختران کشورمان هستیم و باید توجه داشت که این حادثه به هر علتی که رقم خورده باشد، قابل توجیه نیست.
وی افزود: بعنوان یک زن از اتفاق پیش آمده عمیقا ناراحتم و خویش را کنار خانواده مرحوم می دانیم. همینطور در قامت یک نماینده مجلس با استفاده از ظرفیت کمیسیون اصل نود و فراکسیون زنان از وزارت کشور و نیروی انتظامی توضیحات دقیق نسبت به این حادثه را مطالبه خواهیم کرد.
رفیعی ضمن اشاره به دستور رئیس جمهور به وزیر کشور برای پیگیری این حادثه، عنوان کرد: در خبرها مشاهده کردم که آقای رئیسی، وزیر کشور را مکلف به پیگیری این حادثه کردند و پزشکی قانونی هم کارگروه ویژه ای را به منظور بررسی ابعاد پزشکی آن تشکیل داده است. مجلس هم با دقت و از راه بکارگیری تمامی ابزارهای نظاتی ممکن این مسئله را پیگیری خواهد نمود. وی تصریح کرد: بررسی ابعاد این حادثه باید به دقت و فوریت انجام شده و با خاطیان احتمالی برخورد مقتضی صورت گیرد.

خاکسپاری مهسا امینی در آرامستان «آیجی» سقز بیشتر بخوانید: «عذرخواهی» ظریف در واکنش به فوت مهسا امینی ارزیابی متفاوت کرباسچی از ماجرای فوت مهسا امینی بیانیه مجمع نیروهای خط امام به دنبال فوت مهسا امینی واکنش مدیرمسئول روزنامه اطلاعات به ماجرای مهسا امینی

1401/06/27
11:35:14
0.0 / 5
257
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام